Batumi, Swanetia – 4 dni

Opis

 

Mistyka wiosek górnej Adjarii, unikalna architektura pasterskich domów, styl życia góralów i ich samowystarczalność. Połączenie i tolerancja religii chrześcijaństwa i islamu. Unikalna kultura i adjarski folklor. Klimat subtropikalny. Wyjątkowa historia i zabytki takie jak główny cel na ostatnim poincie na granicy gruzińsko – tureckiej na wysokości około 2200m n.p.m. – zamek Khikhani. Legendy, bohaterowie, walka, wojna i wszystko co dotyczy zamku Khikhani. Ziemia czerwona pod zielonym zamszem od krwi naszych przodków.

Odbierzemy Was z lotniska. Ten dzień jest poświęcony przygotowaniu do wycieczki, wspólnemu spotkaniu, biesiadzie i uczcie w Kutaisi. Nocleg w Hostelu by Kote.

Drugiego dnia jedziemy na przełęcz Zekari i w okolicach Abastumani poszukamy miejsca na nocleg w namiotach.

Dzień trzeci to magia przełęczy Goderdzi i niesamowitych wysokogórskich wiosek Adjarii. Polecimy do Mariny Dumbadze w wiosce Bako znajdującą się pod zamkiem i więzieniem Kikhani.

Przez dwa dni ta cudowna gospodyni da nam spróbować mnóstwo regionalnych potraw gdzie my sami możemy dołączyć do ich przyrządzania.

Kilkugodzinny treking po wąskiej skalistej ścieżce do położonego na 2200 m zamku Khikhani, gdzie dowiemy się nie tylko o historii samego zamku ale również całego terenu. Zamek znajduje się w pogranicznej gruzińsko – tureckej części, gdzie aby się udać zorganizujemy specjalnie pozwolenie bez, którego nie da się tam wejść.

Piątego dnia schodzimy z górnej Adjarii nad morze. Droga poprowadzi przez malowite kaniony z wieloma ciekawymi przystankami. Przygotujemy się na super party po zielonym morzu, w Czarnym.

Taka wycieczka z nami razem jest all inclusive i w cenie jest wszystko.

Cała usługa, wyżywienie 3 razy dziennie, party u Karoliny, restauracja nad morzem oraz wszystko co nam jest potrzebne w ciągu całego pobytu jest uwzględnione w cenie, oprócz osobistych wydatków.

Cena

 

od 550 € za osobę w zależności od wybranego samochodu

Kavzuka 7 -12 osób

550 € za osobę

Mitsubishi Delica 4-6 osób

600 € za osobę

Blueguria 4 - 6 osób

60 € za osobę

Toyota Sequoia 4-5 osób

600 € za osobę

Cena zawiera

 

Przewodnicy

 

Nad naszymi grupami opiekę sprawuje ekipa z długoletnim doświadczeniem #toursbykote. Możecie ich zobaczyć w dziale „ekipa”.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami. toursbykote.kavzuka@gmail.com

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.