Borjomi, Zamek Rabath w Akhalciche, Twierdza Khertvisi oraz Vardzia

Borjomi

 

Borjomi to miasto znane z produkcji wody mineralnej, letniego pałacu Romanowów w Likani i Parku Narodowego Borjomi-Kharagauli, który był wsparty inicjatywą Światowego Funduszu na rzecz Przyrody. Główną atrakcją miasta jest park miejski, który rozciąga się wzdłuż rzeki Borjomula. Znajduje się tam miejsce do pobierania źródlanej wody Borjomi a w pierwszej części parku zbudowany został największy park rozrywki o tematyce ekologicznej na Kaukazie.

Zamek Rabath w Akhalciche

 

Niedawno odbudowany zamek Rabati, został zbudowany w XIIIw. Wynikiem ścierania się w tym regionie, wielu kultur na przestrzeni wieków jest unikalna architektura twierdzy. Na 7 hektarowym kompleksie znajduje się kościół, meczet, minaret i synagoga. Od XIII do XVI w. zamek i miasto Akhaltsikhe były rezydencją księżniczki Jakhely. Kolejne dwa wieki wchodziły w skład imperium ottomańskiego a w XIX i XX w. do imperium rosyjskiego. Zamknięcie granicy z Turcją, w czasach ZSRR, doprowadziło do izolacji miasta a w rezultacie straciło ono na ważności. Po upadku ZSRR, zmiana sytuacji geopolitycznej pozwoliła na to, że na nowo zaczęło ono odżywać i rozbudowywać się. Odrestaurowanie zamku zajęło ponad 15 miesięcy.

Twierdza Khertvisi

 

Twierdza Khertvisi to jedna z najstarszych twierdz w Gruzji, która funkcjnowała przez cały feudalny okres kraju. Twierdza została zbudowana w 2 w.p.n.e, znajdujący się w niej kościół w 985 roku a mury, które stoją do dzisiaj w 1354 roku. Twierdza stoi na wysokim wzgórzu w dorzeczu rzek Mtkvari (Kura) i Paravani.

Vardzia

 

Vardzia to skalne miasto-klasztor, wykute na zboczu góry Erusheti, na lewym brzegu rzeki Mtkvari (Kura). Jest częścią Historyczno-Architektonicznego Muzeum-Rezerwatu Vardzia. Jego budowa rozpoczęła się za czasów panowania Jerzego III i była kontynuowana pod rządami jego córki Tamary i kolejnego władcy. Jaskinie rozciągają się wzduż klifu przez 500 metrów, na 19 kondygnacjach. Na terenie kompleksu znajduje się słynny ze swoich ściennych fresków, Kościół Wniebowzięcia NMP z XII wieku. Malowidła powstały za czasów panowania królowej Tamar, prawdopodobnie niedługo po śmierci jej ojca.

Cena

 

Grupa do 4 osób - 110 € (330 lari) za samochód z kierowcą, od 5 osób 25 € (75 lari) od osoby. Bilety wstępu do atrakcji płatne osobno.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami.

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę.

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.