City Break po wschodniej Gruzji

Uplisciche – Mccheta – Ananuri – Kazbegi – Kachetia  – Udabno – Sighnaghi

3 dni

4-20 osób

cały rok

City Break po wschodniej Gruzji!

Uplisciche – Mccheta – Ananuri – Kazbegi – Kachetia  – Udabno – Sighnaghi

 

Co takiego skrywa w sobie stara stolica Gruzji?

Jak funkcjonowało dawne skalne miasto Uplisciche?

Dlaczego droga do Kazbegi nazywa się wojenną?

Jaka jest historia powstania na gruzińskich stepach wioski Udabno?

Zapraszamy na 3 dniową wyprawę podczas której odwiedzisz magiczne miejsca wschodniej Gruzji!

Zdjęcie przedstawiające widok na miasto Mtskheta

Mtskheta

Zdjęcie przedstawiające Skalne miasto Uplisciche

Skalne miasto Uplisciche

Dzień 1 – Dawna Gruzja
Pierwszym punktem naszej podróży będzie skalne miasto Uplisciche, które sięga ponad 3000 lat wstecz! Przejdziemy przez wykute w skale komnaty i odkryjemy zapierający dech w piersiach widok na rzekę Mtkhvari (znany również jako Kura) i okoliczne tereny. Następnie udamy się do dawnej stolicy Gruzji – Mcchety. To unikalne miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przyciąga swoją niezwykłą atmosferą. W samym sercu miasta znajduje się katedra Sweti Cchoweli, pochodząca z XI wieku. Mccheta jest położona na skrzyżowaniu dwóch rzek – Mtkvari i Aragvi. To niezwykłe zjawisko można doskonale podziwiać z naszego kolejnego przystanku – Monasteru Jvari z VI wieku. Ten mistyczny zakątek powstał na wzgórzu, na którym święta Nino modliła się i umieściła krzyż. Z tego miejsca rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na starą stolicę oraz imponującą górę Gruzinów, znaną w przeszłości jako miejsce kultu władcy i boga Armazi.

 

Dzień 2 – Ekspedycja na Wysoki Kaukaz!
Ruszymy w podróż malowniczą trasą, znaną jako droga wojenna, która poprowadzi nas przez niezwykłe miejsca. Na początku odwiedzimy Twierdzę Ananuri, której urok podkreśla się w pobliżu turkusowy Zalew Zhinvali. Zatrzymamy się w Gudauri, przy punkcie widokowym obok pomnika. Zrobimy pamiątkowe zdjęcie przy najwyższym punkcie, czyli na Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Podążając dalej, mijając pomarańczowe źródła mineralne na zboczach, dotrzemy do Kazbegi. Tam przesiądziemy się do samochodów terenowych, które zabiorą nas do Cminda Sameba – XIV-wiecznego klasztoru położonego na wysokości 2170 metrów. To tutaj, w czasie wojen, przechowywano cenne skarby i relikwie. Jeśli nam dopisze szczęście i pogoda, będziemy mieli okazję podziwiać majestatyczny szczyt lodowca Kazbek, którego wysokość wynosi 5055 m n.p.m. Po powrocie do Kazbegi będzie czas na posiłek. Możemy Was zabrać do restauracji Rooms Hotel, gdzie czeka na nas bajeczny widok na Kazbek i klasztor. Wieczorem powrócimy do Tbilisi.

Zdjęcie przedstawiające widok na Cimda Sameba

Cminda Sameba

Zdjęcie przedstawiające widok na Słone Jezioro - Kachetia

Droga do Udabno i słone jezioro

Dzień 3 – Gruzińskie kolorowe stepy i największe pola winogronowe w Gruzji!
Pojedziemy na gruzińskie stepy i kolorowe wzgórza. Zwiedzimy zabytkowy klasztor Dawid Garedża, wykuty w skale z VI wieku. To unikalne miejsce leży tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Zatrzymamy się w wiosce Udabno, na lunch w kultowym miejscu Oasis Club. Wioska powstała w skutek zesłania tutaj mieszkańców z regionu Swanetia leżącego na Wysokim Kaukazie w czasach ZSRR. Kontynuując naszą podróż, przemierzymy stepy, które stopniowo zmienią się w bezkresne pola winogronowe. Region Kachetia słynie z największych powierzchniowo plantacji winorośli, chociaż większa różnorodność odmian znajduje się w zachodniej Gruzji.

Zwiedzimy kompleks klasztorny Bodbe, gdzie znajdują się relikwie świętej Nino. Klasztor położony jest na zboczu doliny rzeki Alazani. Dalej zatrzymamy się w miasteczku Sighnaghi, nazywanym miasteczkiem miłości. Do okoła miasta w XVIII wieku wybudowano mury obronne, dziś zachowały się w fragmentach. Miasto zostało gruntownie odnowione i wyremontowane. Kachetia często nazywana jest gruzińską Toskanią co dobrze widać właśnie w Sihgnaghi. W mieście będzie czas wolny na spacer, posiłek. Wieczorem wrócimy do Tbilisi.

UWAGA!

Z Kutaisi również można wziąć udział w tej wypraiwe. potrzeba na to dodatkowe dwa dni na dotarcie do Tbilisi.
*Dzień na dojazd z Kutaisi do Tbilisi. Po drodze zwiedzamy miasto Chiatura i Katskhi Pillar.
*Dzień na powrot z Tbilisi do Kutaisi. Po drodze zwiedzimy Kanion Tsalka i wodospad Dashbashi.

Zdjęcie przedstawiające miasto Sighnaghi

Sighnaghi

Informacje:

 • Wycieczki rozpoczynają się codziennie o godzinie 9.30 z ustalonego miejsca w Tbilisi.
 • Kolejność wycieczek możemy dostosować do pogody.

  Cena zależy od liczby osób w grupie i zawiera:

  • Realizacja programu.
  • Przejazd z profesjonalnym kierowcą
  • Paliwo na całą trasę
  • Komfortowy samochód.


  Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do atrakcji
  • Wyżywienia
  • Ubezpieczenia turystycznego.

  Jeżeli zainteresowała Cię ta wycieczka napisz do nas i zarezerwuj swój indywidualny termin!

  Więcej migawek z naszych wypraw:

  PL