CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYPRAWĄ DO GRUZJI :

Jak przylecieć do Gruzji?

Z Polski do Gruzji latają 2 linie lotnicze:

1. Linia Wizzair: z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Poznania (w sezonie letnim) do Kutaisi. www.wizzair.com 

2. Linia LOT – z Warszawy do Tbilisi. www.lot.com

Jaki dokument jest potrzebny na wyprawę do Gruzji?

Do Gruzji możecie przylecieć na dowód osobisty lub paszport.

Jaka waluta obowiązuje w Gruzji?

W Gruzji obowiązuje gruzińskie Lari (GEL). Na miejscu możecie w kantorach wymienić EURO lub DOLARY. Lokalną walutę można też wybrać z bankomatu. 

Aktualny kurs 1 lari = 1,56 złotych (kurs walutowy na dzień 20.07.2023). Na dole strony znajdziesz przelicznik walutowy działający w oparciu o https://currencyrate.today/

Jakie leki można zabrać ze sobą?

Podstawowe leki są do kupienia bez problemu na miejscu w Gruzji. Na przewóz z Polski niektórych leków potrzebne jest specjalne zaświadczenie. Więcej informacji znajdziecie na stronie https://www.incb.org/documents/Travellers/files/GEO_ENG_2014.pdf.

Jak wygląda kwestia internetu?

Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji. Można też nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 20 GEL)

Jakie ubrania zabrać ze sobą?

Ubiór zależy od charakteru wybranej wyprawy. Dokładną informację znajdziecie w opisie poszczególnych wypraw.

Czy muszę znać język angielski lub rosyjski?

Nie trzeba, nasza ekipa posługuje się językiem polskim.

Nie wiem na jaką wyprawę się zdecydować, jaka będzie dla mnie najlepsza?

W sytuacji kiedy nie potraficie zdecydować, która wyprawa będzie najlepsza dla Was  zachęcamy do kontaktu telefonicznego z nami (najlepiej przez whatsapp) tel. +995 593 54 85 07

Dlaczego na stronie nie ma podanych cen wycieczek?

 Na naszej stronie znajdziecie propozycje naszych autorskich wypraw, ich opis, charakterystykę, podstawowe informacje, zdjęcia. Szczegóły wyjazdu omawiamy z Wami indywidualnie, dlatego nie ma podajemy jednej konkretnej ceny.

Gdzie znajdę opis wyprawy dzień po dniu?

Na naszej stronie znajdziecie propozycje naszych autorskich wypraw, ich opis, charakterystykę, podstawowe informacje, zdjęcia. Szczegóły wyjazdu omawiamy z Wami indywidualnie, dlatego nie znajdziecie tutaj sztywnych planów.

KUTAISI WEATHER
PL