Gelati, Motsameta i Jaskinia Prometeusza – 1 dzień

Monastyr Gelati

 

Zabytek UNESCO

W Monastyrze Gelati znajduje się grób jednego z największych władców gruzińskich i kaukaskich, Dawida IV Budowniczego, który był fundatorem kompleksu. Przez wiele wieków Gelati było jednym z najważniejszych centrów kulturalno-edukacyjnych w Gruzji. Znajdowała się tam akademia, w której pracowali najwięksi gruzińscy naukowcy, teologowie i filozofowie. Akademia Gelati była nazywana “nową Helladą” i “drugimi Atenami”. W monastyrze zachowały się najznamienitsze freski i manuskrypty datowane na okres od XII do XVII wieku. W 1994 roku kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Monastyr Motsameta

 

Monastyr Motsameta jest usytuowany na wysokim klifie nad rzeką Tskhaltsitela. Motsameta po gruzińsku oznacza męczęństwo a klasztor został tak nazwany na cześć dwóch świętych, braci Dawida i Konstantego, którzy poświęcili swoje życie Gruzji w walce z Arabami. Według lokalnej legendy mogiły braci mają cudowną moc. Jeśli chcecie by wasze życzenie spełniło się, musicie obejść je trzykrotnie dookoła na kolanach, bez dotykania nagrobków.

Jaskinia Prometeusza

 

Jaskinia znajduje się 18 km od Kutaisi. Została odkryta w lipcu 1983 roku przez członków ekspedycji speleologicznej z Państwowego Instytutu Geograficznego Vakhushti Bagrationi. To jeden z cudów przyrody w Gruzji. Odwiedzający jaskinię mogą wziąć udział w pieszych wycieczkach na głębokość 1060 m i obejrzeć imponujące stalaktyty, stalagmity, skamieniałe kurtyny wodne i wodospady, perły jaskiniowe, podziemne rzeki i jeziora. Na wycieczki do jaskini można się wybrać od wtorku do niedzieli, w poniedziałki jaskinia jest zamknięta dla zwiedzających.

Cena

 

Grupa do 4 osób - 30 € (90 lari) za samochód z kierowcą, od 5 osób 7 € (21 lari) od osoby. Bilety wstępu do atrakcji płatne osobno.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami.

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę.

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.