Gori, Skalne miasto Upliscikhe, Mtskheta i Tbilisi

Gori

 

Gori to miasto położone w regionie Shida Kartli słynne z tego, że urodził się w nim Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, znany przez większość jako Józef Stalin. Główną atrakcją miasta są pomniki postawione ku jego czci stojące wzdłuż aleji Stalina oraz Muzeum Stalina poświęcone życiu radzieckiego przywódcy.

Skalne miasto Upliscikhe

 

Niedaleko Gori znajduje się Uplistsikhe, starożytne skalne miasto, zidentyfikowane jako jedną z najstarszych osad miejskich w Gruzji. Miasto Uplisciche wykuto w skałach na brzegu rzeki Mtkvari około 100 lat przed Chrystusem. Ponieważ miasto leżało na Szlaku Jedwabnym, funkcjonowało jako ważny ośrodek polityczny i religijny kraju.

Mtskheta

 

Dziedzictwo UNESCO

Mtskheta to jedno z najstarszych miast Gruzji i niezwykle ważne dla całego narodu. Od III w.p.n.e. do V w.n.e. było stolicą Gruzińskiego Królestwa Iberia. To tuaj Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w 334 roku i do dzisiaj pozostaje siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. W związku z historycznym znaczeniem Mtskhety i licznymi zabytkami, miasto zostało w 1994 r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najważniejszym miejscem w mieście, odwiedzanym przez licznych pielgrzymów, jest Katedra Sweti Cchoweli, słynąca z tego, że przechowywane są w niej szaty Chrystusa.

Tbilisi

 

Stolica Gruzji Tbilisi leży nad rzeką Mtkvari u podnóża łancucha górskiego Trialeti. Pomimo, że była burzona i odbudowywana 29 razy, układ Starego Miasta z wąskimi uliczkami i dużymi, koślawymi domami zbudowanymi wokół dziedzińców, jest praktycznie nie naruszony. Bogata i zróżnicowa historia Tbilisi znajduje odzwierciedlenie w architekturze, która jest miksturą średniowiecznych, klasycznych i sowieckich konstrukcji. Głównymi atrakcjami turystycznymi są: katedry Sameba i Sioni, Plac Niepodległości, Aleja Rustaveli, średniowieczna twierdza Narikala, Opera zbudwana w stylu neomauretańskim i Gruzińskie Muzeum Narodowe. Przyjemnie jest się również przejść uliczkami Starego Miasta pośród wiekowych domów, antycznych kościołów i uroczych, małych sklepików.

Cena

 

Grupa do 4 osób - 120 € (360 lari) za samochód z kierowcą, od 5 osób 25 € (75 lari) od osoby. Bilety wstępu do atrakcji płatne osobno.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nam.

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę.

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.