Gruzja to mały, ale bardzo różnorodny kraj położony w górach Kaukazu.

Czy wiedziałeś/aś, że:
✅ Miasto Kutaisi leżące w zachodniej Gruzji uznaje się za mitologiczne miasto Ai do którego Argonauci wyruszyli po złote runo.
✅ Gruzja przyjęła chrześcijaństwo już w IV wieku.
✅ Najwyższy szczyt Gruzji to Shkhara 5193 metrów!
✅ Gruzja jest ojczyzną wina. W Gruzji znaleziono pierwsze ślady wina pochodzące sprzed 8000 lat
✅ W Gruzji znajdziecie wysokie góry, lodowce, tereny półpustynne, stepy, kolorowe wzgórza, winnice, morze, subalpejskie polany, górskie jeziora na 2000-3000 metrów, skalne miasta.
✅ W Gruzji jest wiele zabytków z ogromną historią, zamki, monstery, dawne twierdze, które mają często ponad 1000 lat! Wiele z nich jest zbudowana w górach, w miejscach trudno dostępnych.
✅ Gruzińska kuchnia jest bardzo różnorodna. Bez problemu swoje smaki odnajdą tutaj wegetarianie i weganie. Gruzińska kuchnia to nie tylko khaczapuri i khinkali. Każdy region Gruzji ma swoje unikalne dania.
✅ Gruzińskie wino robi się tradycyjną metodą w qvevri (glinianych amforach zakopanych w ziemi).

Discover Georgia with #ToursByKote

Discover Georgia with #ToursByKote

Dzielimy się swoją miłością do Gruzji i ekspercką wiedzą o tym zjawiskowym kraju, pokazujemy prawdziwą kulturę, tradycje i obyczaje! Z nami doświadczycie tego co w Gruzji autentyczne! Stawiamy na kontakt z lokalnymi mieszkańcami, zwyczajami i regionalna kuchnią.

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i komfort! Nie doświadczycie z nami nudy, raczej dobrej zabawy i odrobiny szaleństwa! Zapraszamy! Bądźcie naszymi gośćmi i zostańcie z nami!

PL