POZNAJ OKOLICE KUTAISI
Z #TOURSBYKOTE

Mistyczny Filar Katskhi oraz unikalne miasto Chiatura:

  • Start z Kutaisi około 9:30
  • Filar Katshi 
  • Miasto Chiatura
  • Powrót do Kutaisi około godziny 19:00

Wycieczkę rozpoczynamy w Kutaisi. Odbierzemy Was z lotniska/ hotelu i wyruszymy w trasę.

Naszym pierwszym celem będzie Katskhi Filar, nazywany dawniej filarem życia. Czczony przez pogan jako symbol płodności.  Jest to naturalny monolit wapienny o wysokości 40 m.

Zobaczymy na jego szczycie monastyr, do którego prowadzi żelazna drabina. Zbudował ją mnich Maxim Qavtaradze, który mieszka w tym wyjątkowym miejscu. W skład kompleksu na Filarze wchodzi kościół pod wezwaniem Maksymiliana Spowiednika, krypta, trzy cele pustelnicze, piwnica na wino i mur obronny. Zwiedzimy znajdujący się u dołu filaru nowo zbudowany kościół Szymona Słupnika, ruiny starego muru oraz dzwonnicę.                       

Kolejnym celem będzie miasto Chiatura, w którym zobaczymy, zbudowane w 1954 system kolejek linowych ze względu na strome doliny rzeki.  Miał on ułatwić transport pracowników tutejszej kopalni manganu do pracy. System funkcjonuje nieprzerwanie do dzisiaj.

Następnie przewidziany jest czas na posiłek. Możecie zakupić jedzenie w markecie i zjeść w formie pikniku lub wybrać się do restauracji.  Nasi kierowcy zawsze doradzą gdzie można zjeść pyszne regionalne potrawy. Powrót do Kutaisi około godziny 19:00.

logo

Odwiedź nas

Napisz do nas

PL