4-dniowa konna ekspedycja do Dużego i Małego Jeziora Tobavarchkhili w grzbiecie górskim Gvira nad uzdrowiskiem Lebarde

4 dni - 3 dni w siodle

4-8 osób

20/07 do 10/10

euro

4 dni - 3 dni w siodle

20/07 do 10/10

4-8 osób

4-dniowa konna ekspedycja do Dużego i Małego Jeziora Tobavarchkhili w grzbiecie górskim Gvira nad uzdrowiskiem Lebarde

Gruzja jest jednym z najstarszych krajów w Europie. Posiada długą historię, nierozerwalnie związaną z końmi. Dzięki dzielnym i odważnym wierzchowcom Gruzini byli w stanie bronić swojej ojczyzny.

Konie w Gruzji cieszą się ogromnym szacunkiem i od tysięcy lat są nieodłącznym elementem kultury kraju. W muzeach możecie znaleźć liczne eksponaty związane z tymi zwierzętami, takie jak dzwonki na grzywę, uprzęże, siodła damskie, męskie, czy wędzidła z V wieku przed naszą erą! 

Gruzja poznana z perspektywy końskiego grzbietu jest czymś wyjątkowym! Zapraszamy na niezapomnianą konną ekspedycję w górach Środkowego Kaukazu, na skrzyżowaniu trzech regionów Lechkhumi, Imereti, Megrelia, do majestatycznej góry Askhi, Jezior Lebarde na wysokości 2600-2800 metrów i na jedyny w swoim rodzaju szlak sera Sulguni w regionie Megrelia.

Poznacie na nim wyjątkową, regionalną kuchnię, pasterskie tradycje i zwyczaje, które są przekazywane od pokoleń! Zabierzemy Was w miejsca, gdzie można trafić jedynie konno lub pieszo!

Wyobraź sobie galop, nie na zatłoczonym maneżu, a na subalpejskich polanach, na wysokości ponad 2 tysięcy metrów nad poziomem morza! Przygotuj się na 3 niezapomniane dni spędzonych w siodle.

Zdjęcie przedstawiające konie w wysokich górach

Megrelskie konie

Poznaj dziewicze tereny Gruzji, w których przez ostatnie 7 lat przygotowywaliśmy dla Was konne szlaki.
Wyróżnia się 3 gruzińskie rasy koni Tuszetyńska, Megrelska i Dżawachecka. My dosiądziemy wyjątkowo dzielne Megrelskie rumaki, które są potomkami Kolchidzkich wierzchowców.
Wytrzymałość, zwinność i siła megrelskich koni sprawiły, że były one idealne do transportu, rolnictwa i bitew. Są to konie średniej wysokości o smukłej budowie i mocnych nogach. Występują głównie w maści kasztanowej i gniadej.
Nigdzie indziej nie poznacie tych dzielnych koni jak w regionie Megrelia. Zobaczycie jak nadal dzielnie pomagają pasterzom w transportowaniu serów z gór i w codziennej pracy z stadami bydła.

 Wyruszamy z naszej bazy w wiosce Kulbaki, kompleksu położonego malowniczo nad Zielonym Jeziorem na wysokości 1000 m. Znajduje się tam jedna z najlepszych hodowli pstrąga, którego skosztujecie podczas wieczornej biesiady.

Dotrzemy na skrzyżowanie 3 regionów Lechkhumi, Imereti i Megrelia (Samegrelo). Naszym głownym celem będzie Duże i Małe Jezioro Tobavarchkhili w grzbiecie górskim Gvira nad uzdrowiskiem Lebarde. Przemierzymy górskie, pasterskie szlaki dostępne tylko w sezonie letnim.

Spędzimy 2 noce pod namiotami przy jeziorach na wysokości 2300-2400 metrów. Jest to prawdziwa konna ekspedycja. Wszystkie potrzebne rzeczy zabieramy ze sobą. W miejsce obozu nie dojeżdża żaden samochód. Czeka na kąpiel w krystalicznie czystym jeziorze, widok na gwieździste niebo, cisza i spokój jaką mogą dać tylko góry.

Zdjęcie przedstawiające Turcję - Tao Klarjeti

Jedno z jezior i pole namiotowe obok

Zdjęcie przedstawiające Turcję - Tao Klarjeti

Konstantine Nachqebia

 

O bezpieczeństwo na wyprawie zadba autor wyprawy jest Konstantine Nachqebia, nasza ekipa wraz z Kulbaki Horse Trails.

Nasz zespół to certyfikowani, konni przewodnicy, którzy przeszli specjalistyczne 2 letnie szkolenie i dzielne, dobrze ujeżdżone, zadbane konie.

Nie czekaj i zapisz się już dziś na niezwykłą i dotąd nikomu nieznaną ekspedycje konną w górach Kaukazu!

Dodatkowo możesz zarezerwować:

  • Transfer z Kutaisi do Kulbaki i z powrotem Do Kulbaki można przyjechać tego samego dnia co wycieczka. Trzeba  tylko wyjechać z Kutaisi o godzinie 7.00. Transfer kosztuje 100-150 euro za samochód, w zależności od wielkości grupy.
  • Przy wcześniejszym ustaleniu z nami można przyjechać do Kulbaki dzień przed wycieczką i zanocować w komfortowym drewnianym cottage lub w namiotach.
  • Jeśli chcesz wybrać się na 2 nasze wycieczki konne z Kulbaki dzień po dni, daj nam od razu znać. Na miejscu nie przedłużamy pobytu. Potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja, która zapeani nam czas na odpowiednie przygotowanie.
  • Zapraszamy na 1-dniową konną ekspedycję do góry Askhi: https://toursbykote.com/ekspedycje-konne/1-dniowa-konna-wycieczka-z-kutaisi/

Wymagania do rajdu:

  • Umiejętności: stęp, kłus, galop w terenie.
  • Waga:  max 90 kg
  • Na szlak zabieramy tylko doświadczonych jeźdźców.

Informacje:

  • Kolejność trasy ustalamy według pogody.
  • Jeśli stosujesz specjalną dietę daj nam wcześniej znać
  • Zabierz ze sobą własny płaszcz przeciwdeszczowy i kask ochronny. Jazda bez kasku tylko na własną odpowiedzialność.
REZERWACJA
Zadzwoń aby zarezerwować wycieczkę.  Whatsapp: +995 593 54 85 07, +48 505 236 650

Wycieczkę należy zarezerwować minimum tydzień przed planowanym terminem. Na miejscu nie przyjmujemy rezerwacji.

Więcej migawek ze szlaku:

PL