Kutaisi outdoor event

Hiking w gruzińskich Alpach, trekking do dzikich wodospadów, rafting po rzece Rioni

LICZBA dni:  3

LICZBA osób: 6 -16

termin: 3-5/08/2023

LICZBA dni:  3
LICZBA osób: 6 -16
Termin: 3-5/08/2023

Kutaisi outdoor event

KUTAISI OUTDOOR EVENT

Trekkingi w gruzińskich Alpach, do dzikich wodospadów, rafting po rzece Rioni

Event na który Was zapraszamy odbędzie się w terminie…..

Jest podzielony na 3 etapy. Wszsytkie zaczynają się z Kuitaisi. DO Kutaisi są loty z …. linią wizzair.

Na naszym evencie możecie uczestniczyć w niesamowitych aktywnościach, duzo sportu, przygody, przepysznej kuchni, adrena;liny!

Zabierzemy Was w takie trereny gdzie będziecie mogli rezalizowac fotograficxzna pasje, czekają Was cudowe krajobrazy i magiczne kadry!

 

możecie zarezerwować 1, 2 lub 3 odcniki!

z nami mało znane góry w okolicach Kutaisi, stolicy regionu Imereti! Uczestnicząc w naszym evencie masz niepowtarzalną okazje poznać górskie szlaki w Gruzji poza główną trasą!! Pokażemy Wam unikalne mało znane, nieznane i niezadeptane przez masową turystykę miejsca. Są to tereny wolne od chaotycznej budowy i tłumów turystów.

Tym wydarzeniem chcemy pokazać, że blisko samego Kutaisi można spędzić czas aktywnie, na sportowo!  Pokażemy Wam miejsca idealne do górskich wędrówek, trekkingów, wspinaczki, raftingu, wypraw rowerowych, ale też na jeep toury i dużo innych ciekawych outdoorowych atrakcji! Są to świetne miejsca na foto- wyprawy!

 

Zdjęcie przedstawiające wędrujących ludzi wzdłuż rzeki

Dziewiczy szlak do wodospadów

Zdjęcie przedstawiające jogę w wysokich górach Zekari

Jeden z wodospadów zaraz po deszczu

Co będzie się działo?

Jest to wydarzenie, pełne sportowych górskich aktywności!
Czekają Was trekking po szlaku jak z Jurassic Parku do dzikich i nieznanych wodospadów. Hikingi gruzińskich Alpach po 10-25 km, a start szlaku będzie już z wysokości 2200 m! Bardziej wymagającą trasą będzie szlak górę Didmaghali 2588 m!

Nie martw się o wodę, jedzenie, logistykę i bezpieczeństwo. To wszystko Wam zagwarantujemy na miejscu.

W drugiej części eventu czeka Was rafting po rzece Rioni, Jest to jedna z najlepszych rzek na rafting w Europie! Są na niej odcinki po 10-30 km raftingu, od 2 do 4 kategorii. To tutaj rzeczywistość przeplata się z mitologią! Rzeką Rioni według mitologii przypłynęli Argonauci po złote runo!

W programie jest  city walking tour po Kutaisi, przejdziemy po szlakach, o których mało kto wie! Obalimy mit, że w Kutaisi nie ma co zwiedzać! W Kutaisi są bajeczne górskie szlaki, sami nie będziecie wierzyć własnym oczom!

Poza tym przygotowaliśmy dla Was ciekawe prelekcje, w których będziecie mogli uczestniczyć wieczorami.

Dowiecie się wiele o tym unikalnych górach w których będziemy, o historii Gruzji, gruzińskim winie, tradycjach i życiu od certyfikowanego przewodnika – Konstantine Nachqebia!

Drugim gościem wydarzenia będzie będzie miejscowy przedstawiciel turystki, który opowie Wam o wielu cudownych, a mało znanych miejscach w Gruzji!

Będzie też rozmowa z lokalnym pasterzem, który opowie wam jak wygląda życie w górach na ponad 2 tys metrach bez marketu za rogiem, internetu, a nawet zasięgu telefonicznego. Usłyszycie legendy związane z tym terenem.

Gdzie dokładnie będziemy?

3 dni spędzimy w górach regionu Imereti, zaledwie 80 km od centrum Kutaisi! Nasz kemping będzie przy skałach Kvasakdari, u podnóży góry Didmahgali 2588 m. Tu rozbijemy nasze namioty przy naszej chatce #ZekariWindow. Jest to wyjątkowe miejsce skąd można podziwiać przepiękne wschody i zachodem słońca, czy dolinę wypełnioną chmurami. Nocą jest taka widoczność, że do snu przykryje Was kołdra z miliona gwiazd!

Dotrzemy do takich miejsc jak najwyżej położona wioska w regionie Imereti, wioska Ivlita, Przełęczy Zekari, Doliny Kaukaskich Orłów skąd widać jednoczenie góry regionu Imeretia i stepowe krajobrazy regionu Dżawachetia.

Zdjęcie przedstawiające ser w wysokich górach

Alpejskie polany przy #Zekariwindow

 To właśnie na tych górskich polanach w lato wypasane są stada krów, z których mleka pasterze robią słynny ser imeretyński. Ten ser dodaje się do kultowego dania khaczapuri! Wytwarza się tutaj również ser sulguni. Poznacie smak tych serów u źródła! Khaczapuri nie może smakować nigdzie lepiej niż tutaj! Przygotujemy je dla Was na kempingu!

Podczas wizyty u miejscowego pasterza zobaczycie i dowiecie się jak powstają te sery.

Posiłki będziemy przygotowywać dla Was w górach i gwarantujemy przepyszną outdoorową kuchnie w najlepszym wykonaniu! Nie zabraknie mlecznych produktów robionych przez lokalnych pasterzy, regionalnych gruzińskich dań, soczystych szaszłyków czy wegetariańskich potraw!

Znamy te tereny lepiej niż własną kieszeń, badamy i promujemy je od wielu lat. Na Zekari żyje stado dzikich koni, wiem jak funkcjonuje, gdzie o jakiej porze się znajduje. Chętnie Wam je pokażemy. Dla nas, miłośników tych zwierząt obserwacja ich sposobu komunikacji w naturalnym środowisku, nieskrępowanych przez boksy, zagrody jest wyjątkowym doświadczeniem! Stawiamy na obserwacje i podziwianie przyrody, a nie na jej eksploatacje.

Jest to wydarzenie dla każdego miłośnika natury, gór. Trasy nie są trudne technicznie, oprócz tej na szczyt góry Didmaghali i do wodospadów.

Zdjęcie przedstawiające stado koni na tle wysokich gór

Stado wolno żyjących koni

Zdjęcie przedstawiające ludzi na tle wodospadu

Grupa po dotarciu do wodospadu

Dzień I


O godzinie 8.00 startujemy centrum Kutaisi. 

Wyruszymy do wysokogórskiej wioski w regionie Imeretia – Khani. 
Po około 2 godzinach dotrzemy do offrodowej trasy prowadzącej do początku pieszego szlaku. Wyruszymy na trekking do dwóch najpiękniejszych wodospadów. Prowadzi do nich praktycznie nieuczęszczany, dziewiczy szlak. Na trasie jest parę stromych odcinków, ale nie są one wymagające technicznie.

 Miejsce jest niedotknięte masową turystyką. Wodospady są ukryte w skałach pokrytych zielonym mchem, gdzie dzika natura urzeka swoją tajemniczością. Trekking trwa około 3-4 godzin w 2 strony.


Wyruszamy do Kvasakdari! Do naszego obozu kemigowego na wysokości 2200 m. Po drodze zrobimy przerwę przy resorcie Sairme, gdzie będziecie mogli skosztować mineralnych leczniczych wód. Będzie to nasze ostatnie spotkanie z cywilizacją! Za Sairme przywita nas kręta szutrowa droga i brak internetu! Będzie to też świetna terapia dla duszy i ciała! 
Do naszej bazy dotrzemy po około 40 – 60 minutach. 
Rozbijemy namioty, przygotujemy kolację. Podzielimy się obowiązkami, żeby wszystko sprawnie przygotować i być gotowym na zachód słońca! 
Spędzimy miło integracyjny wieczór przy ognisku!

Zdjęcie przedstawiające jeep tour w wysokich górach

Nasza chatka #Zekariwindow przy której rozbijemy namioty

Widok na przełęcz Zekari
Zdjęcie przedstawiające turystów w wysokich górach

W drodze do i w wiosce Ivlita

Dzień II

Drugi dzień rozpoczniemy wcześnie! Wybierzemy się podziwiać wschód słońca. Udamy się na oddalone 15 min drogi od kempingu „skalne tarasy” na górze Didmaghali. Stąd będziemy polować na najlepsze kadry, czy po prostu delektować się obłędnym widokiem.


Śniadanie będzie o godzinie 9:30, a o godzinie 10:30 wyruszymy na trekking do najwyżej położonej wioski w regionie Imeretia – wioski Ivlita. Szlak nie jest trudny, nie ma dużych wzniesień, idziemy praktycznie po płaskiej drodze. Trasa w 2 strony ma około 12-13 km.


Do wioski prowadzi jedna z najstarszych dróg w Gruzji, która należała w części do Jedwabnego Szlaku. Przez te tereny przechodził Aleksander Macedoński, rzymski legion Pompejusza, Osmani, Persi oraz Mongołowie.


Będziecie mogli zaopatrzyć się w naturalne miody, konfitury i oczywiście obłędne w smaku sery! Po powrocie do bazy zjemy kolację.

Będzie czas dla Was na podziwianie zachodu słońca, zdjęcia, odpoczynek, czy spacery po okolicy.

Dzień III

Trzeci dzień rozpoczniemy od śniadania o godzinie 8:00. 
Po śniadaniu złożymy namioty, żeby już o 10:00 wyruszyć w trasę! Naszym celem będzie wioska pasterska Zedagani, do której dotrzemy przemierzając przez malownicze tereny, rozległe polany i doliny. Po drodze będziemy mijać domy pasterzy, którzy też żyją tutaj w sezonie letnim. Trasa liczy około 20 km w 2 strony, nie jest trudna technicznie, są podejścia, ale nie strome.

Wrócimy do bazy, gdzie zjemy kolację, pożegnamy się z Zekari i wyruszymy do Kutaisi! Pojedziemy na kąpiel do naturalnych gorących źródeł siarkowych. Będzie to świetny relaks po wyprawie!

widok na miasto

Widoki ze szlaku

Zdjęcie przedstawiające ludzi i ponton do fraftingu

Przygotowania do raftingu

Dzień IV

Zabierzemy Was na rafting malowniczą doliną rzeki Rioni. Jest to jedna z najlepszych rzek w Europie dla tego sportu. Dotrzemy do miejsca startu, gdzie spotka nas profesjonalna, certyfikowana ekipa organizująca rafting w Gruzji. Instruktorzy przeszkolą Was z obowiązujących zasad. Przebierzecie się w specjalne pianki. Ważne: przy rezerwacji prosimy podajcie nam swój wzrost i rozmiar buta. Ekipa od raftingu zapewnia też kapoki oraz kaski. Popłyniecie 6 osobowym pontonem na 10-30 km rafting 2-4 kategorii. Odbierzemy Was z miejsca zakończenia spływu. Długość i stopień trudności trasy ustalamy z Wami indywidualnie.

W miejscu zakończenia spływu przygotujemy piknik w gruzińskim stylu z soczystymi szaszłykami z grilla, domowym winem i wieloma innymi daniami, w tym wegetariańskimi.

Dzień V

Nasz szlak rozpoczyna się z najstarszej dzielnicy Kutaisi – Gora, która liczy ponad 4000 lat! Cała trasa mierzy około 15 km. Przejdziemy do „Greckich Polan”, Ogrodu Botanicznego, doliny rzeki Rioni. Pokażemy Wam unikalne miejsca Kutaisi.

widok na miasto

Świeży ser imeretyński

Cena zawiera:

 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika, pilota.
 • Opiekę miejscowego przewodnika – pasterza na szlaku.
 • Przygotowanie obozu kempingowego przez ekipę #toursbykote.
 • Chętnym osobom pomożemy zorganizować noclegi w Kutaisi na wcześniejsze dni.
 • Przejazd na miejsce z profesjonalnym kierowcą (kierowca, samochód, paliwo).
 • Wyżywienie w górach 2 śniadania, 3 kolacje.
 • Dostęp do prysznica kempingowego z ciepłą wodą, saperki – “terenowe wc w naturze”
 • Dostęp do wody pitnej.
 • Możliwość ładowania telefonu, aparatów, etc.
 • Górskie all inclusive na wysokości 2200 metrów. 


Cena za osobę: 250 Euro

Cena nie zawiera:

 • Noclegu w Kutaisi
 • Dodatkowego wyżywienia 

 • Namiotu, śpiworu

Praktyczne informacje:

 • Długość, stopień trudności raftingu ustalamy z Wami indywidualnie.
 • Ważne: prosimy przy rezerwacji o podanie wzrostu i rozmiaru buta. Jest to konieczne do dobrania stroju na rafting.

Co zabrać ze sobą:

 • Ciepłe, ale też letnie ubrania, odzież termiczną. Najlepiej być przygotowanym na tak zwaną „cebulkę”.  W ciągu dnia może być upalnie,
  a w nocy chłodno.
 • Strój kąpielowy.
 • Wygodne buty trekkingowe, klapki.
 • Kurtkę, pelerynę przeciwdeszczową.
 • Śpiwór na temperatury 10-5 stopni.
 • Latarkę.
 • Bidon na wodę.
 • Krem z filtrem UV.
 • Okulary przeciwsłoneczne.
 • Coś na głowę do ochrony przed słońcem – czapka z daszkiem, kapelusz.
 • Ciepłą czapkę.
 • Ręcznik.
 • Wilgotne chusteczki.

Jeżeli lubisz spędzać czas aktywnie, kochasz góry, dziką przyrodę, trekkingi, nie boisz się surowych, outdoorowych warunków to te wydarzenie jest dla CIEBIE!

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL