POZNAJ OKOLICE KUTAISI
Z #TOURSBYKOTE

Historie skrywane w murach monastyrów oraz jedna z najpiękniejszych jaskiń w Gruzji:
– Start z Kutaisi około godziny 9.30
– Monaster Gelati (XII wiek)
– Monaster Motsameta (VIII/XI wiek)
– Jaskinia Prometeusza
– Powrót do Kutaisi około godziny 16

Wycieczkę rozpoczynamy w Kutaisi. Odbierzemy Was z lotniska/ hotelu i wyruszymy w trasę.

Naszym pierwszym celem będzie XII-wieczny kompleks  Gelati, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czeka nas tutaj spora dawka historii. W monastyrze zachowały się freski i manuskrypty datowane na okres od XII do XVII wieku.

Znajduje się tu grób jednego z największych władców gruzińskich i kaukaskich, słynnego Dawida IV Budowniczego, który był fundatorem tego kompleksu. Następnie pojedziemy do Monastyru Motsameta. Jego powstanie określa się na VIII/XI wiek. Jest usytuowany na wysokim klifie nad rzeką Tskhaltsitela. Został zbudowany na cześć dwóch świętych Dawida i Konstantego, którzy zginęli podczas tortur, poświęcili swoje życie w obronie Gruzji podczas najazdu Arabów na Imeretię.

Kolejnym celem naszej wycieczki będzie Jaskinia Prometeusza. Obejrzymy tutaj imponujące stalaktyty, stalagmity oraz skamieniałe kurtyny wodne. Do zwiedzania udostępniono aż 1 060 metrów jaskini. Przerwa na posiłek. Możecie zakupić jedzenie w markecie i zjeść w formie pikniku lub wybrać się do restauracji. Nasi kierowcy zawsze doradzą gdzie można zjeść pyszne regionalne potrawy. Powrót do Kutaisi około godziny 16.

logo

Odwiedź nas

Napisz do nas