Ogród Botaniczny, Batumi, Twierdza Gonio oraz Sarpi

Ogród Botaniczny

 

Ogród Botaniczny w Batumi znajduje się w miejscu nazywanym “Zielony przylądek” (Mtsvane Kontskhi). Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie gdzie rośliny z różnorodnych stref klimatycznych rosną obok siebie w tak idealnej harmonii. Przykładem może być Daktylowiec Kanaryjski rosnący tuż obok Japońskieo drzewa Sakura (drzewo wiśniowe). W ogrodzie można podziwiać tysiące gatunków przepięknych roślin. Dolny, górny i nadmorski park znajdują się na głównym szlaku ogrodu botanicznego. Obecnie w ogrodzie jest dziewięć sektorów kwiatowych z następujących stref: Kaukaskie subtropikalne, Wschodnia Azja, Nowa Zelandia, Ameryka Południowa, Himalaje, Meksyk, Australia i basen Morza Śródziemnego. W swojej kolekcji ogród ma 2037 jednostek taksonomicznych roślin drzewiastych, z czego 104 pochodzą z Kaukazu a reszta z innych zakątków świata.

Batumi

 

Batumi jest stolicą Autonomicznej Republiki Adżari. Jego położenie na wybrzeżu w strefie podzwrotnikowej przyciąga wielu turystów z Kaukazu. Batumi wyróżnia wszechobecna, zróżnicowana architektura. Do najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście należą: Wieża Alfabetu (wysoka, żelazna konstrukcja, na której wytłoczone są 33 litery gruzińskiego alfabetu), Zegar Astronomiczny znajdujący się na budynku o ciekawej dekoracji architektonicznej oraz bulwar, który ze swoimi kawiarenkami, restauracjami, atrakcjami dla dzieci, nowoczesnymi rzeźbami, ławkami i tańczącymi fontannami stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście.

Twierdza Gonio

 

Znajdujące się nad brzegiem morza ruiny Twierdzy Gonio zapewniają piękne widoki i interesującą architekturę. Rezerwat-muzeum został założony w 1994 i obejmuje Twierdzę Gonio-Apsaros oraz jej okolice. Podczas wykopalisk architektonicznych zostały znalezione tutaj przedmioty z okresu Hellenistycznego. Poza budynkami publicznymi znaleziono też wiele przedmiotów takich jak: wyroby garncarskie, bronz, złoto, srebro, monety justyniańskie i wiele innych.

Sarpi

 

Sarpi to małe przygraniczne miasteczko nad Morzem Czarnym, położone na granicy Gruzji z Turcją. Piękna plaża Sarpi i czysta woda sprawiają, że jest to miejsce bardzo dobre do odpoczynku. Możemy tu podziwiać malownicze widoki, gdzie plaża i przejście graniczne znajdują się na wąskim pasku lądu a zaraz obok są wysokie klify całe porośnięte drzewami i przez to wyglądające jak dżungla.

Cena

 

Grupa do 4 osób - 70 € (210 lari) za samochód z kierowcą, od 5 osób 16 € (48 lari) od osoby. Bilety wstępu do atrakcji płatne osobno.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami.

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę.

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.