Tushetia hipnotyzuje swoimi krajobrazami 🤩🤩

Wyruszamy tam na trekking w terminie 8-15.08.2024. Możesz jeszcze dołączyć @obserwujący 🙌
Bieg życia w Tusheti wyznaczany jest przez 2 wydarzenia – przejezdną i nieprzejezdną drogę przez Abano Pass. Przez większość roku region ten jest odcięty od reszty kraju. Droga jest nieprzejezdna, pod grubą warstwą śniegu. Sezon na Tusheti to tak naprawdę kilka miesięcy w lecie, kiedy stopnieje śnieg. ☀️
Ludzie zamieszkujący Tuszetię są ludem koczowniczym. Latem żyją w górach, a zimą ruszają w dół wzgórza, aby zamieszkać w dolinie Alvani. Tusheti to nie tylko bajeczna przygoda, ale także miejsce, w którym można się wiele nauczyć od ludzi i ich życiu w zgodzie z naturą.
Podczas naszej wyprawy będziemy mieli okazję skosztować regionalnej kuchni Tusheti. Nasi gospodarze ugoszczą nas lokalnymi daniami takimi jak tutejsze khinkali, chaczapuri, czy tradycyjne danie pasterskie – Khavitsi (wysoko solna mieszanka masła z twarogiem).
Nie zabraknie także tradycyjnego piwa Aludi, które jest robione tylko tutaj. Doświadczymy także unikalnego folkloru i zwyczajów tego regionu.
Region Tusheti słynie także z robótek ręcznych. Kobiety w tym regionie są bardzo utalentowane w robieniu na drutach, o czym będziemy mieli okazję się przekonać na własne oczy. Materiały używane przez kobiety w tym regionie są w pełni naturalne.
Na każdym kroku zostaniecie serdecznie przywitani i ugoszczeni przez naszych przyjaciół, miejscowych mieszkańców Tushetii z wiosek Omalo, Chesho, Alisgora, Dartlo, którzy już nie mogą się doczekać naszego przyjazdu!
Zapraszamy!

Discover Georgia with #ToursByKote

Discover Georgia with #ToursByKote

Dzielimy się swoją miłością do Gruzji i ekspercką wiedzą o tym zjawiskowym kraju, pokazujemy prawdziwą kulturę, tradycje i obyczaje! Z nami doświadczycie tego co w Gruzji autentyczne! Stawiamy na kontakt z lokalnymi mieszkańcami, zwyczajami i regionalna kuchnią.

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i komfort! Nie doświadczycie z nami nudy, raczej dobrej zabawy i odrobiny szaleństwa! Zapraszamy! Bądźcie naszymi gośćmi i zostańcie z nami!

PL