Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

7-dniowa wycieczka Pętlą Swanecką

27 kwietnia, 2020 - 4 maja, 2020

Zapraszamy na wyjątkową 7-dniową wycieczkę Kavzuką przez pętlę Swanecką!

27.04 Przylot do Kutaisi, transfer do hostelu. Zakwaterowanie w hostelu, w budynku pani Ruso i pana Lashy. Pani Ruso przygotuje dla Was domową, gruzinską obiadokolację z pysznymi daniami kuchni imeretynskiej, a serwowane będzie domowej roboty wino i czacza Lashy. Nocleg w Hostelu Kutaisi by Kote (dwa pokoje dwuosobowe z łazienkami)

28.04 Gruzińskie śniadanie w hostelu. Na życzenie możemy przygotować również śniadanie wegańskie lub wegetariańskie. Pierwszy dzień zwiedzania zaczniemy od wyjazdu do regionu Megrelia (Samegrelo). Zwiedzimy jaskinie Prometeusza, kanion Balda z malowniczym wodospadem Kaghu, miejscowość Martvili i piękny kanion Gachedili. Po powrocie do Kutaisi pójdziemy do jednej z najlepszych lokalnych restauracji BARACA. Tam w oddzielonym od reszty restauracji pomieszczeniu urządzonym w stylu etno, zasmakujemy dań kuchni naszego regionu. Nocleg w Hostelu Kutaisi by Kote.

29.04 Śniadanie. Po śniadaniu udamy się w droge do Mestii w regionie Swanetia. Po drodze zatrzymamy się przy tamie Enguri. Tama Enguri gdy została oddana do użytku, była drugą względem wysokości zaporą na świecie. Ma ona 272 metry wysokości. Wskutek wybudowania tamy powstało tu sztuczne jezioro, które zachwyca turkusowym kolorem. Następnie jedziemy wzdłuż rzeki Enguri. Nad górnym i środkowym biegiem tej rzeki rozciąga się kraina Swanów. Rzeka Enguri, wyżłobiła tu niezwykle wysokie wąwozy. Nurt jej jest bardzo gwałtowny a kolor szaro-popielaty. Podczas całej trasy towarzyszyć nam będa niepowtarzalne widoki. Dojeżdżamy do Mestii – stolicy i największej miejscowość Swanetii. Jest to niesamowite miejsce. Nie tylko góry, które je otaczają robią wrażenie, ale stare kamienne wieże (Koszki), które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Zakwaterujemy się w rodzinnym Guest Housie i udamy na obiadokolacje do kultowego baru Laila.

30.04 Śniadanie. Szutrową drogą pojedziemy do najwyżej położonej, stale zamieszkałej wioski w Europie – Ushguli (2220m n.p.m.). Ushguli to mała osada położona w dolinie, wysoko u stóp kaukaskich szczytów. Charakteryzują ją liczne wieże obronne – Koszki. W drodze powrotnej do Mestii zatrzymamy się w ośrodku narciarskim Tetnuldi. Resort ten otoczony jest czterema pięciotysięcznikami z widokiem na Elbrus. Obiadokolacja i nocleg w Mestii.

01.05 Śniadanie. Leniwe przedpołudnie: czas na odpoczynek i spacer po Mestii. Udamy sie do jednego z tradycyjnych domostw-warowni udostępnionych do zwiedzania, w którym można obejrzeć tradycyjne swańskie meble, dekorowany paśnik na siano dla zwierząt gospodarskich, a także piwniczkę marani, gdzie przechowuje się gliniane dzbany na miód oraz kwewri, czyli amfory z winem. Poznamy kulturę i tradycje tego regionu. Ostatni pożegnalny widok na góry z huśtawki przy resorcie Heshkili Huts i ruszymy w droge powrotną do Kutaisi. Domowa obiadokolacja w hostelu i nocleg.

02.05 Śniadanie. Wyjazd do regionu Racza. Racza to obszar górski położony w północno-zachodniej Gruzji. To miejsce zawsze przyciągało gruzińskich i międzynarodowych turystów. To z tego regionu pochodzą jedne z najdroższych gruzińskich win Khvanchkhara. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy na naszej drodze, będzie Shaori – największe jezioro w tym regionie. Jesienią kolorowe drzewa odbijające się w wodzie tworzą bajkową krainę. W lecie jest to przyjemnie fajne miejsce na pikniki. Rybacy doceniają Shaori, ponieważ często łapią w tych wodach karpie o wadze dochodzącej nawet do 10 kg. Dalej przejeżdżając przez Ambrolauri dojedziemy do wioski Abanoeti. Tu zatrzymamy się u naszego przyjaciela, pana Shota. Shota przygotuje dla nas przepyszne specjały kuchni raczyńskiej. By lepiej poczuć niezwykły klimat tego regionu, noc spędzimy w drewnianym domu Shoty (skromne, czyste pokoje, wspólna łazienka).

03.05 Śniadanie. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie okolicy. Pojedziemy w stronę lodowców, zrobimy mały offroad, a na koniec odwiedzimy miejscowego winiarza, który podzieli się z nami swoją wiedzą na temat uprawy winogron i robienia wina. U winiarza degustacja wina połączona z potrawami kuchni raczyńskiej. Na nocleg pojedziemy do Kutaisi.

04.05 Śniadanie. W zależności od godziny wylotu: spacer po mieście, czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko i wylot.

 

Jeśli chcesz się zapisać na ten wyjazd możesz użyć formularza kontaktowego poniżej  Szczegóły

  Start:
  27 kwietnia, 2020
  Koniec:
  4 maja, 2020
  Kategorie Wydarzenie:
  ,
  Wydarzenie Tagi:
  , ,
  Znajdź nas

  Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.