Tusheti – malownicza kraina na krańcu Gruzji. Jeep tour, trekkingi, konne wycieczki

Od 5 dni

4-15 osób

01.07-01.10

Tusheti – malownicza kraina na krańcu Gruzji

Zapraszamy do niesamowitej Tusheti, malowniczej krainy dzikiej przyrody, majestatycznych gór, raju dla pieszych i konnych wędrówek, na krańcu Gruzji. Razem z miejscowymi przewodnikami wprowadzimy Was w ten niezwykły górski świat.

Będziecie mieli okazję poznać regionalną, przepyszną kuchnię, tradycyjne piwo „aludi”, które jest robione tylko tutaj, a także unikalny folklor i zwyczaje tego regionu.

Tushetia leży w północno – wschodniej części Gruzji. Można się tam dostać tylko w lato. W zimę droga jest nieprzejezdna i zasypana grubą warstwą śniegu. Sezon trwa tylko od 01.07 do 01.10.

Razem z nami pokonacie Przełęcz Abano, drogę, która wchodzi w 10 najtrudniejszych dróg na Europie! Dotrzemy nią do kosmicznych, górskich wiosek. Nasi kierowcy mają ogromne doświadczenie na tej trasie, z nami możecie czuć się bezpiecznie!

Na każdym kroku zostaniecie serdecznie przywitani i ugoszczeni przez naszych przyjaciół, miejscowych mieszkańców Tushetii z Omalo, Chesho, Alisgora, Dartlo, którzy już nie mogą się doczekać naszego przyjazdu! 

Zdjęcie przedstawiające widok na miasto Mtskheta

Na trasie, Tusheti, Gruzja

Zdjęcie przedstawiające Skalne miasto Uplisciche

Na szlaku, Tusheti, Gruzja

Nie dajemy Wam sztywnego programu. Ustalamy z Wami indywidualnie jak chcecie spędzić ten czas. Zorganizujemy dla Was:

– Trekkingi o różnej długości (od 12 do 25 km) z certyfikowanym przewodnikiem.

– Całodniowe lub kilkugodzinne konne wycieczki z przewodnikiem.

– Jeep toury do miejsc takich jak Shenako, Dartlo, Chesho, Diklo oraz do najwyżej położonej wioski w Gruzji i Europie – Bochorna (2345 m n.p.m)

Będziecie mogli spędzić czas według Waszych preferencji, zostać w guesthouse i poczytać książkę, poćwiczyć jogę, odpocząć na łonie natury, czy polować z aparatem na wschody i zachody słońca. Cały program dostosowujemy do Waszym możliwości kondycyjnych jak i finansowych.

Informacje:

  • Wyprawa rozpoczyna się z Tbilisi. Dla przylatujących do Kutaisi możemy zorganizować transfer do Tbilisi.
  • Szczegółowy program i atrakcje ustalamy indywidualnie.
  • Program realizujemy samochodami terenowymi Mitsubishi Delica. Dzielimy się po 4-5 osób w samochodzie.
  • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj znam znać wcześniej. Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością.
  • Jest to bardzo intensywny program, prawdziwy jeep tour. Będzie dużo jazdy i przygód, żeby czerpać z tej wyprawy radość nie może to być dla Ciebie straszne 😉

SPRAWDŹ W NASZYM KALENDARZU TERMINY DO KTÓRYCH MOŻESZ SIĘ DOŁĄCZYĆ >KALENDARZ<

Cena zależy od liczby osób w grupie i indywidualnych ustaleń.

W celu konsultacji prosimy najpierw o telefon do nas +995 593 54 85 07, +48 505 236 650
(najlepiej przez Whatsapp)

PL