4 dni / 3 noclegi w górach

max 20

01/05 - 30/11

Górna Adjara

W  programie czeka na Was niesamowity jeep tour po malowniczych bezdrożach Górnej Adjarii. Zabierzemy Was w miejsca z dala od masowej turystyki. Zaczynając od asfaltowych dróg, poprzez szutrowe trasy dotrzemy do dzikich wyboistych szlaków, przeplatanych górskimi potokami, dostępnych tylko dla perfekcyjnie przygotowanego samochodu terenowego.

Szlaki te doprowadzą nas do etnograficznych pasterskich wiosek oraz do pieszego szlaku prowadzącego do zamku Khikhani. Już od 15 lat zajmujemy się profesjonalną organizacją wypraw, także terenowych. Te trasy znamy doskonale. Przetestowaliśmy je wielokrotnie.  

Magię Górnej Adjarii pokażemy Wam od strony zachwycającej natury, ale także poprzez jej folklor, etnografie, unikalną architekturę oraz niepowtarzalną kuchnię.

Skosztujecie potraw, których nie zjecie nigdzie indziej – kaimaghi, malakhi, jakhni, czy sinori. Będziecie mogli przygotować je wspólnie z naszymi gospodarzami. Ci cudowni ludzie, mieszkający w tych terenach pogranicznych otworzą dla nas serca oraz drzwi swoich domów.

Zdjęcie przedstawiające ludzi podczas wędrówki

Na szlaku do Czarnego Jeziora

Widok na dolinę w drodze do Górnej Adjari

Widok na adjarskie doliny

Górną Adjarie charakteryzuję:

 • Dziewicza natura, unikalna roślinność, której nie znajdziecie w innym regionie Gruzji. Dzikie, jeszcze nie do końca poznane góry, charakterystyczne czerwone skały, wodospady ukryte w środku lasu oraz turkusowe jeziora z krystalicznie czystą wodą.

 • Ogrom historii, legend zapisanych w ruinach zamku Khikhani z XII wieku, który późniejszym czasie został przekształcony w więzienie. Zbudowano go przy granicy gruzińsko – tureckiej na wysokości 2300 m n.p.m. Znajduje się w strategicznym miejscu pamiętającym wiele bitew i wojen. Prowadzi do niego przepiękna trasa trekkingowa, z której rozciągają się niesamowite widoki na adjarskie oraz tureckie góry. Wybrać się tam można tylko ze specjalnym pozwoleniem służb granicznych, a nasi przyjaciele pomagają nam w jego organizacji.

 • Piękne etnograficzne wioski, w których znajdują się charakterystyczne drewniane domki liczące około 100, a niektóre nawet 200 lat. Zbudowane w taki sposób, że na dole znajdują się stajnie, a u góry część mieszkalna. Podczas wycieczki będziemy mieć okazję spać w tych klimatycznych chatkach. Rozwiązanie, które ma zapewnić ciepło mieszkańcom domu. Wysokogórskie wioski pasterskie na wysokości 2000 m n.p.m. przy granicy z Turcją, gdzie obok siebie stoi meczet i monastyr.

 • Ludzie niesamowicie przywiązani do tradycji. Kochający swój region i  dbający o niego na każdym kroku, ich samowystarczalny styl życia. Połączenie i tolerancja religii chrześcijaństwa i islamu. Ich unikalna kultura i adjarski folklor. Prawdziwa lekcja pracowitości, tolerancji, poszanowania drugiego człowieka i przyrody.

Informacje:

 • Zapraszamy grupy od 4 do 20 osób. 
 • Krótka wersja wycieczki trwa 4 dni, organizujemy ją od maja do końca listopada.
 • Program ze względu na specyfikę trasy realizujemy tylko samochodami terenowymi. W samochodzie Mitsubishi Delica, dla komfortu naszych gości zabieramy maksymalnie 5 osób. W osobowym samochodzie terenowym do 4 osób. Większe grupy, do 15 osób zabieramy naszym legendarnym off – roadowym retro busem #Kavzuka albo kilkoma jeepami.
 •  Pojedziecie z naszymi niezawodnymi kierowcami, którzy doskonale znają te tereny – Kote, Lasha, Rezo oraz Ika.
 • Mówimy w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz oczywiście gruzińskim.
 • Jako idealne dopełnienie dłuższego pobytu w Gruzji polecamy nasze wycieczki jednodniowe.
 •  Dłuższa wersja to “Pętla Adjarska” rzez Przełęcz Zekari i  Goderdzi. Trwa 7 dni. Organizujemy ją tylko w sezonie letnim (lipiec – wrzesień).

Cena zależy od liczby osób w grupie i indywidualnych ustaleń.

 

W celu konsultacji prosimy najpierw o telefon do nas +995 593 54 85 07, +48 505 236 650
(najlepiej przez Whatsapp)

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL