8 dni / 7 noclegów

16 max

01/07-15/10

 Zapraszamy na przygodę w górach Wielkiego i Małego Kaukazu w zachodniej Gruzji. Na mapie narysujemy ósemkę! Pokonamy 3 przełęcze otwarte tylko w lato! Każdy dzień będzie wyjątkowym wydarzeniem w innej scenerii. Nie straszny nam będzie offroadowy pył i kurz. Z nami poznacie autentyczną Gruzję, jej mieszkańców, ich historie i życie. Gruzińska kuchnia jest bardzo różnorodna, zadbamy o to żebyście w każdym regionie skosztowali lokalnych dań!

Wraz z naszymi przyjaciółmi zostaniemy Waszymi gospodarzami. Wszędzie zostaniecie ugoszczeni od serca, zamieszkacie w rodzinnych guesthouse, tradycyjnych etnograficznych domach. Doświadczycie prawdziwej przygody w górach Kaukazu! Trzy główne kierunki naszej trasy to SWANETIA, GÓRNA ADJARA, ZEKARI. 

Zdjęcie przedstawiające uczestników wyprawy Pętla Swanecka na tle Jeziora Koruldi

Jeep tour do Swaneti

Widok na wioskę Ushguli w Swanetii

Wioska Ushguli

SWANETIA – WYSOKI KAUKAZ

Zabierzemy Was  do regionu Swanetia, na Wysoki Kaukaz! Zobaczycie najwyższy szczyt Gruzji Shkhara 5193 m n. p. m. Zwiedzcie najwyżej położoną wioskę w Europie, która jest zamieszkana przez cały rok. Mowa o wiosce Ushguli położonej na 2100 m.  Symbolem Swaneti są kamienne baszty obronne, które służyły dawniej do obrony przed wrogiem, krwawą zemstą rodową, czy przed lawinami. Najstarsze z nich pochodzą z średniowiecza! Swanetia to kraina zielonych polan przechodzących w wysokie, wiecznie ośnieżone góry. Dotrzemy do Swaneti malowniczą trasą przez Tsageri, Lentekhi i Przełęcz
Zagaro (2800m!). Na miejscu wybierzemy się na przyjemne trekkingi
i jeep toury! Będzie przygoda!

GÓRNA ADJARA – MAŁY KAUKAZ

Zabierzemy Was w miejsca gdzie nie ma masowej turystyki! Pojedziemy do przepięknych gór przy granicy z Turcją!
 

Zamieszkamy w górskiej wiosce w guesthouse naszych przyjaciół. Gospodyni zadba o Wasze podniebienia przygotowując na każdy dzień wyśmienite dania kuchni adjarskiej, takie jak kaimaghi, malakhi, jakhni, czy sinori  i najlepszą turecką kawę.

 

Zabierzemy Was na przyjemny trekking do wysokogórskich pasterskich wiosek etnograficznych pełnych drewnianych domów, meczetów mających po 100-200 lat.

Dotrzemy do jeziora leżącego tylko 500 m od granicy z Turcją, na wysokości 2200 m, a dla bardziej wymagających czeka trekking – do ruin zamku z X/XI wieku, znajdujących się na wysokości 2220 m!

Subalpejskie polany, kosmiczne górskie widoki, tutaj człowiek czuje się jak w bajce.

W drodze do Górnej Adjarii zwiedzimy przydrożne wodospady, kamienne średniowieczne mosty i nadmorskie Batumi!

 

 

Widok na góry z ruin zamku Khikhani
Zdjęcie przedstawiające grupę turystów przed guesthouse z naszymi gospodarzami

Górna Adjara

Zdjęcie przedstawiające jeep tour w wysokich górach

Zachód słońca na Zekari Window

ZEKARI WINDOW

Przez malowniczą Przełęcz Goderdzi, mijając  Przełęczy Zekari dotrzemy do punktu kulminacyjnego naszej wyprawy. Zatrzymamy się przy naszej małej, górskiej chatce #ZekariWindow. Przygotujemy przy niej piknik. Chatka znajduje się na wysokości 2200 m u podnóża góry Didmaghali (2588 m n. p. m.), przy skałach Kvasakdra.  Otaczać nas będą zielone subalpejskie polany.  Usłyszycie tutaj tylko dzwięk krowich dzwonków i przy odrobinie szczęścia stukot galopującego stada wolno żyjących koni. Są to góry regionu Imereti i nazywane są  „Imeretyńską Tushetią” czy „drzwiami do nieba”. Delektując się piknikiem będziemy podziwiać naszym zdaniem jeden z najpięknieszych zachodów słońca w Gruzji. 

 

 Informacje:

  • Zapraszamy grupy od 4 do 15 osób. 
  • Jest to bardzo intensywny program, prawdziwy jeep tour. Będzie dużo jazdy i przygód, żeby czerpać z tej wyprawy radość nie może to być dla Ciebie straszne 😉
  • W programie są 2 trekkingi o małym stopniu trudności.
  • Śpimy w sprawdzonych guesthouse, górskich, drewnianych domach. Pokoje 2,3 osobowe prywatne lub wspólne łazienki. 
  • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj znam znać wcześniej. Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością.
  • Program realizujemy samochodami terenowymi Mitsubishi Delica. Dzielimy się po 4-7 osób w samochodzie. Większe grupy, do 15 osób możemy zabrać  naszym retro busem #Kavzuka.
  • Mówimy w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz oczywiście gruzińskim.

SPRAWDŹ W NASZYM KALENDARZU TERMINY DO KTÓRYCH MOŻESZ SIĘ DOŁĄCZYĆ >KALENDARZ<

 Cena zależy od liczby osób w grupie i indywidualnych ustaleń.

 

W celu konsultacji prosimy najpierw o telefon do nas +995 593 54 85 07, +48 505 236 650
(najlepiej przez Whatsapp)

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL