Jeep tour plus rafting w dolinie rzeki Rioni

 • Start z Kutaisi o godzinie 9:00
 • Jeep tour
 • Rafting po rzece Rioni
 • Piknik
 • Powrót do Kutaisi
  Zapraszamy Was na kosmiczny rafting po rzece Rioni! Jest to jedna z najlepszych rzek na rafting w Europie! Trasy spływu mają około 20 km długości i są w 2-4 kategorii trudności. Do wyboru mamy dla Was 2 trasy, jedna nie wymagająca doświadczenia w raftingu i druga bardziej ekstremalna! Czekają Was bajeczne widoki na lechkhumskie góry, wodospady oraz małe wioski, które są mikro-strefami wina  Tvishi.
Zdjęcie przedstawiające ludzi podczas raftingu na rzece

Przygotwania do raftingu

Widok na góry

Basen w wiosce Lailashi

Spływ rozpoczniemy w południe, a wcześniej zabierzemy Was off road! Pojedziemy wzdłuż malowniczej doliny rzeki Rioni, sklaistej doliny rzeki i tamy Lajanura. Pojedziemy do znajdującej się wyżej w górach wioski Lailashi. Jest to unikalne miejsce na mapie Gruzji! Dawniej stanowiło centrum regionu Lechkhumi. My opisujemy tą trasę jako drugą pętle Jedwabnego Szlaku. Tą i wiele innych ciekawych historii opowiemy Wam na miejscu! W wiosce znajduję się kościół prawosławny, ruiny kościoła ormiańskiego, synagoga. Tutaj odnaleziono jeden z najcenniejszych rękopisów Tory, której podróż do Gruzji, jest równie tajemnicza jak i jej autorzy.

Odwiedzimy też najbardziej rozpoznawalne miejsce w wiosce Lailashi, czyli otwarte baseny na zboczu wzgórza z bajecznymi widokami!

Po wycieczce do Lailashi zabierzemy Was do miejsca startu raftingu organizowanego przez certyfikowaną anglojęzyczną ekipę. Instruktorzy przeszkolą Was z obowiązujących zasad. Przebierzecie się w specjalne stroje (pianki, kaski, kamizelki, buty do wody). Popłyniecie z instruktorem 6 osobowym pontonem. Czeka Was niesamowita sportowa przygoda i cudowne krajobrazy! To tutaj rzeczywistość przeplata się z mitologią, ponieważ rzeką Rioni Argonauci mieli przypłynąć po złote runo! Odbierzemy Was z miejsca zakończenia spływu, gdzie będziecie mieli czas na piknik (możecie zabrać ze sobą jedzenie lub zarezerwować u nas gruziński piknik z sałatkami, serami, szaszłykami z ogniska i naturalnym winem).

Zdjęcie przedstawiające ludzi podczas raftingu na rzece

Rafting

Zdjęcie przedstawiające ludzi podczas raftingu na rzece

Rafting

Do wyboru są 2 trasy na rafting:
1. Pierwszy odcinek – z  bazy raftingowej odcinek Khvishari – Lakhepa. Trasa około 20 km. Trudność łatwo – średnia. Kategoria 2-3. Trwa około 2,5 godziny.
Na tej trasie nie jest wymagane doświadczenie w raftingu. Udział w pierwszym odcinku raftingu mogą wziąć dzieci od 14 roku życia (w lato, kiedy jest niższy poziom wody od 8 roku życia) i tylko pod opieką rodziców.

Cena 120 lari za osobę, przy grupie minimum 4 osób.

 2. Drugi odcinek „Dolina Tvishi” może to być fantastyczna kontynuacja pierwszego odcinka.  Jest to idealna trasa dla osób szukających bardziej ekstremalnej przygody! Około 20 km. Trudność średnio-trudna. Kategoria 3-4. Trwa około 2,5 godziny.
Na tej trasie wymagana jest umiejętność dobrego pływania i doświadczenie w raftingu. Dzieci powyżej 14 roku życia mogą wziąć udział, ale tylko pod opieką rodziców.

Istnieje możliwość trudniejszej trasy, to ustalimy z Wami indywidualnie.

Cena 180 lari za osobę, przy grupie minimum 4 osób.

Zdjęcie przedstawiające ludzi na rzece podczas raftingu w Gruzji

Rafting

zdjęcie z butalkami wina

Wizyta w winnicy

Wycieczkę można rozbudować o:

– Wizytę w kameralnej winnicy w wiosce Tvishi, gdzie będziecie mogli zakupić naturalne wino Tvishi w miejscu jego pochodzenia bezpośrednio od winiarza. Butelka bio Tvishi kosztuje na miejscu około 40 lari.

– Dalszy jeep tour ze zwiedzaniem po drodze wodospadu Ghvirishi (50 lari za osobę) i piknikiem, który możemy dla Was przygotować z szaszłykami z grilla. Możecie też zabrać ze sobą prowiant i zjeść na trasie.

Informacje:

 • Zapraszamy grupy od 2 do 20 osób.
 • Ważne: prosimy przy rezerwacji o podanie wzrostu i rozmiaru buta
 • Mówimy w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz oczywiście gruzińskim.
 • Warto zabrać ze sobą: ręcznik, klapki, ubrania na przebranie, odpowiedni strój kąpielowy, odzież termiczną (w zależnosci od pory roku i pogody), krem z filtrem UV, wodoodporną torbę na osobiste rzeczy.
 • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj znam znać wcześniej. Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością.
 • Grupy od 7 osób pojadą naszym retro busem #Kavzuka!
 • Na nocleg w Kutaisi zapraszamy do naszego rodzinnego guesthouse –  Hostel Kutaisi.

Koszt wyprawy 60 euro za osobę

W cenie:

 • Jeep tour.
 • Opieka przewodnika.
 • Usługę profesjonalnego kierowcy komfortowym samochodem.
 • Paliwo na całą trasę.
  *Cena są podane dla grupy minimum 4 osób. Dla mniejszych grup 1-3 osób cenę ustalamy indywidualnie.

Koszt raftingu:

 • 1 odcinek 120 gel za osobę
 • 2 odcinek 180 gel za osobę
  *Ceny są podane dla grupy minimum 4 osób.
 • Dla mniejszych grup 1-3 osób ponton kosztuje 400 gel

 • Piknik 50 gel za osobę

Jeżeli zainteresowała Cię ta wycieczka napisz do nas i zarezerwuj swoją indywidualną wyprawę!

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL