Kutaisi Wine Break

5 dni

4-16 osób

cały rok

cena od 520 euro

5 dni

4-16 osób

cały rok

cena od 520 euro

 

Zapraszamy Was na wyjątkowy 5-dniowy #KutaisiWineBreak. My, Gruzini, będziemy Waszymi gospodarzami! Zapraszamy do legendarnego Hostelu Kutaisi by Kote. Do gór regionu Lechkhumi, gdzie czeka na nas Pani Manoni z kosmicznie przepysznymi daniami i winami robionymi przez nią samą! Do tradycyjnej bio winnicy Pana Gaioza Sopromadze w Imereti, który wytwarza wina według 8000 letniej, gruzińskiej tradycji. Do Rachy, gdzie gościć Was będzie #HostelRacha. Odwiedzimy także miejscowych winiarzy w wioskach Bugeuli i Abanoeti, które są centrum wina Khvanchkara, jednego z najdroższych win w Gruzji! Grupy od 6 osób możemy zabrać w podróż naszym retro busem #Kavzuka, który nada tej wyprawie unikalny klimat!

 

Każdy, kto słyszał o Gruzji, zachwycał się jej górami, urokiem przyrody, gruzińskim winem, wyśmienitą kuchnią i chciałby zostać ugoszczony przez Gruzinów, uczestnicząc w suprze
 z Tamadą! Nasz 5-dniowy  #KutaisiWineBreak gwarantuje Wam to wszystko! W każdym z odwiedzanych regionów poznacie smaki lokalnej kuchni, do której przywiązujemy bardzo dużą uwagę. Żadne z tych miejsc nie jest przypadkowe. Móc Was gościć to ogromna radość dla całej naszej gruzińskiej ekipy!

Będzie kaukaska przygoda poza głównym szlakiem i „must see” atrakcje. Od przylotu do wylotu, przez cały wyjazd zadbamy o Was.

Zostańcie naszymi gośćmi!

Zdjęcie przedstawiające Turcję - Tao Klarjeti
Zdjęcie przedstawiające Turcję - Tao Klarjeti

Figurka Tamady na Kolchyjskiej fontannie w centrum Kutaisi

Dzień 1

Spotkamy się z Wami na lotnisku  w Kutaisi. Pół godziny drogi od lotniska będziemy już w naszym rodzinnym guesthouse w Kutaisi. Zamieszkacie w najstarszej dzielnicy Kutaisi – Gora. Z naszego tarasu można podziwiać katedrę Bagrati. Panuje u nas rodzinna atmosfera. Mamy komfortowe pokoje i dużo ciepła i miłości dla wszystkich gości. Gwarantujemy, że poczujecie się jak w domu. Przywitamy Was kieliszkiem naturalnego wina zrobionego przez gospodarza domu – Lashę. Podczas kolacji poznacie smak regionalnych dań przygotowanych przez gospodynię Panią Ruso! Stół będzie nakryty piętrowo. Będą soczyste szaszłyki, chinkali, khaczapuri i dużo więcej!

Dzień 2

Zabierzemy Was na wycieczkę po malowniczej okolicy Kutaisi, do Jaskini Prometeusza, Monasteru i Kanionu Martvili. Następnie pojedziemy do miasta Baghdati, gdzie czekać na nas będzie winiarz Pan Gaioz Sopromadze. Razem współpracujemy już od 2015 roku. Pan Gaioz opowie Wam o swojej pasji, tradycji wina w Gruzji, która liczy ponad 8000 lat!

Zdjęcie przedstawiające Jaskinię Prometeusza, Gruzja

Jaskinia Prometeusza

Zdjęcie przedstawiające Kanion Martvili podczas Wine Break Gruzja

Kanion Martvili

Zdjęcie przedstawiające butelki z winem podczas Wine Break Gruzja

U winiarza Pana Gaioza Sopromadze

Zdegustujecie 3 gatunki imeretyńskiego wina z qvevri. Wszyscy razem zasiądziemy do kolacji, którą przygotuje dla nas rodzina Sopromadze. Stół będzie obficie nakryty regionalnymi daniami. Sam winiarz będzie Tamadą i przy wspólnej biesiadzie przedłuży swoje opowieści w toastach! Jak tylko będziecie chcieli można na miejscu u winiarza zakupić butelkowane wino.

W drodze powrotnej możemy dodatkowo pojechać na kąpiel w dzikich, siarkowych źródłach, które odkryliśmy w 2015 roku i rozpromowaliśmy dla całego turystycznego świata. Następnie wrócimy do Kutaisi.

Dzień 3


Kolejny dzień to będzie kolejna przygoda! Zabierzemy Was na jeep tour w  góry do regionu Lechkhumi. Przejedziemy przez malowniczą dolinę rzeki Rioni, podziwiając górskie krajobrazy i dziką przyrodę. Zatrzymamy się w wiosce Tvishi na degustację wina o tej samej nazwie. Wioska jest microzone wina Tvishi, białego lekko musującego wina, którego skosztujecie w kameralnej winnicy. Tvishi było ulubionym winem Roosevelta!

Będziemy w urokliwej wiosce Lailashi, skąd otwierają się bajeczne widoki na Lechkhumskie góry oraz Tamę Lajanura.

Widok z basenu w Lailashy na góry i jezioro

Widoki z wioski Lailshi

Zdjęcie przedstawiające grupę ludzi podczas zwiedzania

Kolacja

Zdjęcie przedstawiające szafkę z winem podczas Wine Break Gruzja

Skarby piwniczki

Zdjęcie przedstawiające grupę ludzi podczas zwiedzania

Pani Manoni

Zdjęcie przedstawiające grupę ludzi podczas zwiedzania

Pani Manoni wraz z grupą

Tego dnia ugości nas Pani Manoni w swoim unikalnym butiku-restauracji, który znajduje się w wiosce Gvirishi położonej wśród Lechkhumiskich gór. Po drodze zobaczymy ogromny wodospad Gvirishi! 

Pani Manoni jest niesamowicie zaangażowana w promocję regionu Lechkhumi. Obudziła do działania całą wioskę! Przyjeżdżają do niej osoby z całego świata. Pani Manoni popularyzuje lokalny gatunek pszenicy Zanduri. Na całym świecie istnieje tylko 20 naturalnych gatunków pszenicy niezmodyfikowanych przez człowieka i Zanduri jest jednym z nich!

Pani Manoni zajmuje się także produkcją własnego wina, nalewek, miodów, kultywuje regionalne tradycje i promuje je na arenie międzynarodowej – odwiedziła już nawet Amerykę!

W jej małym muzeum będziemy mogli zobaczyć, jak dawniej pracowano z ziarnami i wytwarzano wino. Słuchając jej fascynujących opowieści przeniesiemy się w czasie. Czeka nas prawdziwy festiwal smaków, podczas którego będziemy mieli okazję skosztować win i nalewek Pani Manoni oraz uczestniczyć w pysznej kolacji. Późnym wieczorem wrócimy do Kutaisi.

Dzień 4

Wyruszymy do gruzińskiej Szwajcarii, czyli przepięknego regionu Racha! Racha słynie z jednego z najdroższych win w Gruzji Khvanchkara, które będziemy degustować!

Zatrzymamy się nad najpiękniejszym jeziorem w Gruzji – Shaori i w mieście Ambrolauri przy ogromnym pomniku… butelki wina 😉 Nie zabierzemy Was do standardowej fabryki tylko do microzone wina Kchvankhara, wioski Bugeuli, Abanoeti, gdzie rośnie wyjątkowa odmiana jego szczepów.

Zdjęcie przedstawiające kobiety na huśtawkach na tle jeziora Shaori

Nad Jeziorem Shaori

Zdjęcie przedstawiające bus Kavzuka nad jeziorem Shaori
widok na plaże w Batumi

Wioska Bugeuli,

Zdjęcie przedstawiające pole winogronowe w Racha
Batumi, Adjara, Georgia. Modern Architecture In Seafront Promenade. Miracle Park With Modern Buildings In Night Or Evening Illuminations Lights, Illuminated Resort Town Cityscape With Skyscrapers And Alphabet Tower

 Hostel Racha

U bio winiarzy skosztujecie naturalnego wina robionego tradycyjną metodą zamrażania. W lato degustacja odbędzie na winogronowych, górskich polanach!

Biesiadować będziemy przy wspólnie przygotowanej kolacji w Hostel Racha, który jest naszym kolejnym projektem prowadzonym wspólnie z naszymi przyjaciółmi Szota i Mamuka. W drewnianym domku otoczonym przepięknym ogródkiem zrelaksujemy się smakując przepysznego wina od naszych gospodarzy.

Nigdzie nie zrelaksujecie się tak jak w tutaj 🙂

  Dzień 5

  Po śniadaniu udamy się na Zielony Bazar w Kutaisi, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w lokalne przyprawy (chmeli suneli, sól swanecką, adżikę), herbatę, churchele, suszone owoce, tklapi. Na bazarze czeka Was również mała, kulinarna niespodzianka!

  Następnie zawieziemy Was na lotnisko.

  Zdjęcie przedstawiające kobiety na huśtawkach na tle jeziora Shaori

  Zielony Bazar w Kutaisi

  Cena:

  • Grupa od 4-9  osób: 600 euro za osobę
  • Grupa 10-16 osób: 520 euro za osobę

   

  W cenie uwzględniamy:

  • Program i organizację wycieczki.
  • Przejazd z profesjonalnym kierowcą.
  • Paliwo na całą trasę.
  • Komfortowy samochód dostosowany do wielkości grupy.
  • 4 noclegi w naszym rodzinnym Hostelu Kutaisi by Kote. Pokoje 2 i 3 osobowe.
  • 4 śniadania
  • Domowa, obfita kolacja pierwszego dnia
  • Degustacja wina i kolacja u winiarza Gaioza Sopromadze
  • Degustacja wina i kolacja u Pani Manoni
  • Degustacja wina w wiosce Tvishi
  • Degustacje wina Kchvankhara i kolację w Hostel Racha
  • Pieczenia chleba w tradycyjnym, gruzińskim piecu.
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika, tłumacza
  • Transfery z i na lotnisko.

   Cena nie zawiera:

   • Ubezpieczenia turystycznego
   • Biletów wstępu:
    • Jaskinia Prometeusza 23 gel
    • Kanion Martvili 17,25 gel wstęp, 15 gel przepłynięcie pontonem.

   Informacje:

   • Wycieczka rozpoczyna i kończy się w Kutaisi.
   • Kolejność wycieczek nie jest możliwa do zmiany.
   • W monasterach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, zakryte nogi, panowie – długie spodnie. W większości monasterów są dostępne chusty na miejscu.
   • Jeśli stosujesz specjalną dietę daj nam wcześniej znać.  Gruzińska kuchnia jest pełna wegańskich, czy wegetariańskich dań.
   • Grupy od 6 osób zabierzemy naszym legendarnym retro busem #Kavzuka  – Busem przez Gruzję!

   SPRAWDŹ W NASZYM KALENDARZU TERMINY DO KTÓRYCH MOŻESZ SIĘ DOŁĄCZYĆ >KALENDARZ<

   Jeżeli zainteresowała Cię ta wycieczka napisz do nas i zarezerwuj swój indywidualny termin!

   PL