ZEKARI jeep tour

Off roadowa przygoda wprost do imeretyńskich drzwi do nieba!
LICZBA dni:  3

noclegi: 2 na zekari

LICZBA osób: 8 max

termin: od 1.07 do 30.09

LICZBA dni:  3 | NOCLEGI: 2 na zekari
LICZBA osób: 8 max
Termin: od 1.07 do 30.09

Zekari Jeep Tour

Zekari Jeep Tour

 

To trzy dni niezapomnianej off roadowej przygody! Pojedziemy na jeep tour do Przełęczy Zekari i jej okolic. Eksplorowaniem tych terenów zajmujemy się już od 6. lat. Wraz z naszymi przyjaciółmi, miejscowymi pasterzami rozwijamy turystykę w zrównoważony sposób. Szanujemy lokalną kulturę, unikalną etnografię oraz tradycje. Poznaliśmy tutaj wiele niezwykłych miejsc, przetestowaliśmy mnóstwo szlaków, dróg, które teraz chcemy pokazać Wam! 

Przełęcz Zekari znajduje się na granicy dwóch regionów Imeretii i Samcche-Dżawachetii. Króluje nad nią szczyt Didmaghali sięgający aż 2 580 m n.p.m. Na trasy konieczny jest bardzo dobry samochód terenowy dlatego my zabierzemy Was tam naszymi niezawodnymi Mitsubishi Delica wraz z doświadczonym kierowcą. Kote, Lasha, Rezo oraz Ika znają te trasy jak własną kieszeń! Dla większych grup mamy nasz legendarny off-roadowy retro bus #Kavzuka! Żadne drogi nie są mu straszne, już trzeci rok jeździmy nim przez słynną Pętlę Swanecką do Mestii.

Podczas naszego jeep touru nocleg oferujemy w wyjątkowym miejscu, które stworzyliśmy razem z miejscowymi pasterzami.  Mowa oczywiście o naszej bazie #ZekariWindow! Nasza chatka, namioty oraz zaplecze techniczne z częścią sanitarną i gastronomiczną czekają na Was! Na miejscu nasz kucharz będzie przygotowywał dla Was przepyszne, świeże posiłki. ZekariWindow leży w miejscowości Kvasakdari, na wysokości 2 200 m n.p.m. Tereny te ze względu na swój charakter nazywane są często Imeretyńską Tushetią. Jednak są znacznie mniej znane!

Zdjęcie przedstawiające jeep tour w wysokich górach

Zekari Jeep Tour

Zdjęcie przedstawiające widok z Zekari Window

Widok z bazy #ZekariWindow

Odpoczniecie tutaj od internetu i telefonu, który przyda się jedynie do uwiecznienia przepięknych chwil na zdjęciach. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać stado galopujących dzikich koni. Będziemy biesiadować przy ognisku, gruzińskich potrawach, aromatycznym winie oraz koniaku pod gwieździstym niebem! Z tego miejsca zobaczymy cudowny zachód i wschód słońca, a czasami góry i doliny pod kołdrą z chmur!

Nasza offroadowa trasa prowadzi do:
 • Dwóch najpiękniejszych wodospadów w wiosce Khani, która jest znana ze swoich serów i charakterystycznej metody ich przechowywania w kvevri (glinianych amforach). Z wioski do początku pieszego szlaku do wodospadów prowadzi ekstremalna off-roadowa, górska droga. Pokonanie jej dostarczy nam już na starcie przyjemny zastrzyk adrenaliny! Miejsce, w które się udamy jest niedotknięte masową turystyką. Wodospady ukryte są w skałach pokrytych zielonym mchem, gdzie dzika natura urzeka swoją tajemniczością. Do samych wodospadów dotrzemy pieszym odcinkiem szlaku wyglądającym jak z Jurassic Parku! Trasa do i z wodospadów zajmie nam około 2-3 godzin.

 • Wioski Zegani, do której dotrzemy przez niełatwe tereny, pełne naturalnych przeszkód oraz niesamowitych widoków.  Po drodze zawitamy do trzech rodzin pasterskich, które żyją tutaj tylko w sezonie letnim.

 • Do malowniczej Doliny Kaukaskich Orłów za górą Didmaghali. Doliny rozciąga się przepiękny widok na region Samcche-Dżawacheti.

 • Najwyżej położonej wioski w regionie Imeretia – Ivlita. Prowadzi do niej jedna z najstarszych dróg w Gruzji, która należała  w części do Jedwabnego Szlaku. Przez te tereny przechodził Aleksander Macedoński, rzymski legion Pompejusza, Osmani, Persi oraz Mongołowie.

Weźmiemy udział w biesiadzie w chatce u naszych zaprzyjaźnionych pasterzy. Poznacie lokalny folklor, tradycje, kuchnię oraz unikalne sery (imeretyński, sulguni) wytwarzane przez mieszkających na Zekari pasterzy. Skosztujecie również podawanych do śniadania świeżego kefiru, twarożku oraz jeszcze ciepłego mleka prosto od krowy. Co roku w sezonie letnim, według tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie pasterze wypasają na Zekari swoje stada krów. Wyjątkowy klimat, wysokość, jakość powietrza, subalpejskie łąki przyczyniają się do niesamowitego smaku tych serów.

Na pożegnanie z Zekari wybierzemy się na spacer do góry Didmahgali. W drodze powrotnej dla chętnych zatrzymamy się w Resorcie Sairme, który oferuje  między innymi baseny z wodą termalną oraz grotę solną. 

Nasz wyjazd zakończymy degustacją wina oraz suprą u imeretyńskiego winiarza, naturalisty robiącego wino w kvevri (glinianych amforach) według tradycji liczącej 8000 lat! Jego wina są znane wśród najlepszych sommelierów Europy. Pijąc te unikalne wina poznacie ich historię, opowiedzianą przez samego gospodarza.

Zdjęcie przedstawiające jeep tour w wysokich górach

 Zekari Jeep Tour

Informacje:

 • Wycieczkę zaczynamy i kończymy w Kutaisi.
 • Nasz jeep tour trwa 3 dni i organizujemy go od początku lipca do końca września.
 • W samochodzie Mitsubishi Delica dla komfortu gości zabieramy maksymalnie 5 osób, a w off road’owym retro busie #Kavzuka 15 osób.
 • Mówimy w jezykach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz oczywiście gruzińskim.
 • Aby zachować kameralność i magię miejsca jakim jest Zekari na jeden termin przypada jedna grupa.
 • Wycieczkę realizujemy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
 • Jako idealne dopełnienie dłuższego pobytu w Gruzji polecamy nasze wycieczki jednodniowe.

  W cenie:

  • Noclegi (Dwa w górach, a trzeci w Kutaisi w Hostel kutaisi by Kote)
  • Pełne wyżywienie (śniadania, lunch, obiad, ognisko, biesiady, degustacja serów, wina, czaczy oraz koniaku).
  • Pełna obsługa naszej bazy ZekariWindow. Przygotowanie chatki, namiotów, posiłków, biesiady, ogniska, zaopatrzenie w wodę pitną, ciepłą wodę do prysznica itp.
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika, pilota oraz naszej ekipy przy ZekariWindow. 
  • Degustację win oraz supra u winiarza.
  • Off-road z profesjonalnym kierowcą.
  • Transfer z Kutaisi na Zekari i z powrotem.


  Cena nie zawiera:

  • Biletów lotniczych.
  • Spa w Resorcie Sairme.
  • Wydatków osobistych.
  • Ubezpieczenia. Zachęcamy do wykupienia w Polsce.

   Jeżeli zainteresowała Cię ta wycieczka napisz do nas i zarezerwuj swoją indywidualną wyprawę!

   Więcej migawek z naszych wypraw:

   PL