ZEKARI Safari

przygoda marzeń w Gruzji. alpejskie łąki w IMETRETI pośrodku małego i wielkiego kaukazu

2 dni / 1 nocleg

4-15 osób

01/07 - 30/09 jeep tour

Zekari Safari

Zekari Safari

 

Zapraszamy na nasz autorski program “Zekari Safari” – jest to dwudniowa wycieczka do miejscowości Kvasakdari w górach Imeretii pośrodku Małego i Wielkiego Kaukazu, znajdującej się na wysokości 2 200 m! Tutaj zatrzymamy się w naszej turystycznej bazie kempingowej #Zekariwindow. Jest to niedaleko drogi prowadzącej do Przełęczy Zekari, która jest granicą dwóch regionów Imeretii i Samcche-Dżawachetii. Nad #Zekariwindow króluje szczyt Didmaghali – 2 580 m. Miejsce to położone jest z dala od codziennego chaosu, gdzie natura naprawdę odpoczywa. Poznacie tu etnografię i tradycje wysokogórskich wiosek i życie pasterzy na alpejskich polanach pełnych stad krów i dzikich koni.

Zdjęcie przedstawiające widok z Zekari Window

Widok z  #ZekariWindow

Zdjęcie przedstawiające ser w wysokich górach

Świeży ser imeretyński

W naszej bazie na #Zekariwindow będziemy spać pod namiotami.  Zekari jest dzikim miejscem, bez infrastruktury, a nawet zasięgu internetowego i telefonicznego! (dla bezpieczeństwa dysponujemy telefonem satelitarnym, współpracujemy z miejscowymi służbami bezpieczeństwa i pasterzami). O wszystko na miejscu zadba nasza ekipa, która ma już 5 lat doświadczenia w  organizacji takich wydarzeń na Zekari: 

– Przewodnicy polskojęzyczny wraz z miejscowym w ciągu całego pobytu przybliżą i pokażą Wam ten unikalny teren. Na miejscu gwarantujemy ciepłą wodę, prąd dla ładowania elektronicznych urządzeń, drewno do ogniska, ogrzewania i gotowania.

– Myśliwy zapewni ochronę naszej bazy przed dzikimi zwierzętami. Nasz kucharz przygotuje dla Was przepyszne regionalne dania, wśród nich szaszłyki i pstrągi prosto z ogniska, nie zabraknie też wegetariańskich i wegańskich potraw.

Podczas tej niesamowitej wycieczki ugościmy Was po gruzińsku i pokażemy magiczną naturę w Imereti. Mamy tutaj ciekawe szlaki trekkingowe. Zapewniamy poznanie i zasmakowanie w regionalnej kulinarni i w imeretyńskich winach. Na szczególną uwagę zasługują tutejsze sery. Są to jedne z najlepszych serów w Gruzji –  “Zekari Sulguni” i „Imeretyński Ser” z którego robi się słynne na cały świat khaczapuri pochodzące właśnie z regionu Imereti.

Niepowtarzalny klimat temu wszystkiemu dodaje nasz retro bus #Kavzuka z Ika za kierownicą oraz Lasha, Kote, Rezo, Gia, Demuri, David, Makho, Kakha ze swoimi samochodami terenowymi. 

Biesiada przy ognisku i aktywnie spędzony czas w otoczeniu bajecznej natury czeka na Was podczas tej cudownej, dwudniowej wycieczki na #Zekariwindow. Sami na miejscu zrozumiecie dlaczego jest to marzenie  podróżników.

Wraz z naszymi przyjaciółmi, miejscowymi pasterzami rozwijamy turystykę w zrównoważony sposób. Szanujemy lokalną kulturę, unikalną etnografię, tradycje oraz przyrodę. Wszystkie nasze wyprawy organizujemy w zapewniając czystość i porządek w odwiedzanych miejscach. Chcemy zachować ich unikalność oraz naturalność.

Program “Zekari Safari”

DZIEŃ I:

 • Start z Kutaisi o godzinie 9:30.
 • Pierwszy przystanek zrobimy w Bagdadi, gdzie zwiedzimy muzeum XX-wiecznego poety Włodzimierza Majakowskiego, który urodził się w tym mieście.
 • Zatrzymamy się przy czterogwiazdkowym Resorcie Sairme z mineralnymi wodami leczniczymi, których będziecie mogli skosztować. Chętne osoby będą mogły wybrać się tutaj na najdłuższy zip-line w Gruzji!
 • Po przerwie w Sairme w przeciągu około  godziny jazdy szutrową drogą otoczoną skałami oraz bogatą florą dojedziemy do „Czerwonej Polany”. Znajduję się ona na wysokości około 2000 m. Otwierają się stąd przepiękne widoki na pasma vańskich gór oraz wyłania się przed nami góra Didmaghali.
 • U podnóży góry Didmaghali zatrzymamy się w #Zekariwindow naszej turystycznej bazie kempingowej. Tutaj chętni mogą pochodzić po okolicy, odpocząć z niepowtarzalnym widokiem 360 stopni od Małego do Dużego Kaukazu. Wspólnie rozbijemy namioty, przygotujemy ognisko. Wraz z pasterzami ugościmy Was imeretyńskimi potrawami, winem i oczywiście serami z Zekari. Sami też będziecie mogli spróbować zrobić taki ser. Resztę dnia spędzimy na integracyjnej, gruzińskiej biesiadzie przy ognisku. Spać będziemy w namiotach (namiot można zabrać swój lub wypożyczyć u nas). W naszej bazie zapewniamy całe zaplecze kulinarne z naszym kucharzem na czele, ciepłą wodę, prysznic kempingowy, prąd do ładowania urządzeń elektronicznych, ochronę bazy przez myśliwego przed dzikimi zwierzętami.

DZIEŃ II:

 • Zjemy śniadanie na łonie natury, wypijemy kawę z cudownym widokiem. 
 • W zależności od pogody mamy do wyboru na ten dzień trzy trasy trekkingowe lub jeep tour do Przełęczy Zekari i najwyżej położonej wioski w regionie Imereti – Ivlita. Prowadzi do niej jedna z najstarszych dróg w Gruzji „Przełęcz Zekari”, która należała w części do Jedwabnego Szlaku. Przez te tereny przechodził Aleksander Macedoński, rzymski legion Pompejusza, Osmani, Persi oraz Mongołowie. Zawitamy u miejscowych pasterzy. Udamy się na krótki spacer z widokiem na obserwatoria w Abastumiani oraz na region Dżawachetii. Całą grupą przy śniadaniu wybierzemy wspólnie atrakcje na ten dzień.
 • Po trekkingu/jeep tourze wrócimy do bazy, gdzie zjemy przepyszne pstrągi prosto z ogniska. 
 • Po zachodzie słońca wyruszymy w drogę powrotną do Kutaisi.
Zdjęcie przedstawiające kobietę w wysokich górach

W drodze na  #ZekariWindow

Informacje:

 • Wyjazdy organizujemy od początku lipca do końca września.
 • Wypożyczamy namioty dwuosobowe, w cenie 10 euro za namiot, za dzień.
 • Grupy od 4 do 6 osób zabierzemy samochodem terenowym, a od 7 do 15 osób busem #Kavzuka
 • Mówimy w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz na naszym ojczystym gruzińskim.
 • Turystyczna baza kempingowa #Zekariwindow oraz wszystkie wyjazdy organizujemy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
 • Nie ma możliwości samodzielnego przedłużenia pobytu na #Zekariwindow
 • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj nam znać wcześniej. Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością.

W cenie:

 • Przejazd z profesjonalnym kierowcą samochodem terenowym lub busem #Kavzuka
 • Opiekę certyfikowanego przewodnika
 • Pełną obsługę naszej ekipy w turystycznej bazie kempingowej #ZekariWindow (zapewnienie ciepłej wody, prądu, ochrona bazy przez myśliwego przed dzikimi zwierzętami, przygotowywanie posiłków na miejscu przez kucharza.
 • Wyżywienie (biesiada, degustacja serów, śniadanie, obiadokolacja)
 • Wino do posiłków (istnieje możliwość dokupienia wina, czaczy na miejscu)
 • Jeep tour lub przejazd busem #Kavzuka do wioski Ivlita i „Przełęczy Zekari” / lub 3-4 godzini trekking z przewodnikiem.
   


Cena nie zawiera:

 • Wydatków osobistych.
 • Namiotów (wypożyczamy namioty dwuosobowe, w cenie 10 euro za namiot, za dzień).
 • Ubezpieczenia. Zachęcamy do wykupienia w Polsce.

  Jeżeli zainteresowała Cię ta wycieczka napisz do nas i zarezerwuj swój indywidualny termin!

  Więcej migawek z naszych wypraw:

  PL