#ZekariWindow to jeden z naszych projektów, który prowadzimy od 8 lat. Jego celem jest zrównoważony rozwój turystyki na subalpejskich polanach w okolicy drogi do Przełęczy Zekari, w miejscu nazywanym Kvasakdara i okolicach góry Didmaghgali. Chcemy pokazywać naszym gościom te bajeczne tereny w regionie Imereti tak żeby ślad po człowieku został jak najmniejszy. Pragniemy zachować autentyczność tego miejsca. Przez ostatnie lata eksplorowaliśmy te tereny. Razem z miejscowymi pasterzami wyznaczaliśmy szlaki. Badaliśmy tereny. Dziś możemy powiedzieć, że dzięki naszej ogromnej pracy znamy te tereny jak własną kieszeń. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie są to miejsca znane z przewodników po Gruzji. Jest to zdecydowanie jeszcze dzika i mało znana Gruzja. Taką chcemy ją zachować i Wam pokazać.
Projekt tworzymy razem z miejscowymi pasterzami, którzy są jedynymi mieszkańcami tych terenów. Nie przerwanie kultywują pasterską tradycje przekazywaną z pokolenia na pokolenie i na sezon letni przyprowadzają tutaj swoje stada bydła. Na ZekariWindow organizujemy tylko indywidualne wyprawy.
Zapraszamy na:
– 1 dniowy jeep tour z Kutaisi
– 2 dniowy jeep tour z 1 noclegiem w chatce lub pod namiotami
– Kilkudniową ekspedycje trekkingową
– Eventy dla grup (joga, warsztaty, trekkingi, hakingi, obserwacje gwiazd).

– W zimę leży tutaj około 2-3 metrów śniegu i utrzymuje się on bardzo długo. Te trasy nie są odśnieżane. Co z drugiej strony daje możliwość na świetne wyprawy skiturowe, czy z rakietami śnieżnymi.

Wszystko to organizujemy z dbałością o naturę i w poszanowaniu lokalnych tradycji pasterskich. Zapraszamy na ZekariWindow!
Naszą ofertę znajdziesz tutaj.

Discover Georgia with #ToursByKote

Discover Georgia with #ToursByKote

Dzielimy się swoją miłością do Gruzji i ekspercką wiedzą o tym zjawiskowym kraju, pokazujemy prawdziwą kulturę, tradycje i obyczaje! Z nami doświadczycie tego co w Gruzji autentyczne! Stawiamy na kontakt z lokalnymi mieszkańcami, zwyczajami i regionalna kuchnią.

Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i komfort! Nie doświadczycie z nami nudy, raczej dobrej zabawy i odrobiny szaleństwa! Zapraszamy! Bądźcie naszymi gośćmi i zostańcie z nami!

PL