Wycieczka 2-dniowa Check in Zekari Window  – “drzwi do nieba” w górach Imereti

przygoda marzeń w Gruzji. alpejskie łąki w IMETRETI pośrodku małego i wielkiego kaukazu

2 dni / 1 nocleg

4-15 osób

01/07 - 30/09 jeep tour

Wycieczka 2-dniowa Check in Zekari Window

Zapraszamy na nasz autorski program “Check in Zekari Window” – jest to dwudniowa wycieczka do miejscowości Kvasakdari w górach Imeretii pośrodku Małego i Wielkiego Kaukazu, znajdującej się na wysokości
2 200 m! Tutaj zatrzymamy się w naszej turystycznej bazie kempingowej #Zekariwindow. Jest to niedaleko drogi prowadzącej do Przełęczy Zekari, która jest granicą dwóch regionów Imeretii i Samcche-Dżawachetii. Nad #Zekariwindow króluje szczyt Didmaghali – 2 580 m. Miejsce to położone jest z dala od cywilizacji. Poznacie tu etnografię, tradycje wysokogórskich wiosek oraz życie pasterzy.

Zdjęcie przedstawiające człowieka na tle zielonych gór

Góra Didmaghali 2580 m n. p. m.

Zdjęcie przedstawiające konie w wysokich górach

Piknik na wysokości 2200 metrów nad poziomem morza!

Na #Zekariwindow będziemy spać pod namiotami.  Zekari jest dzikim miejscem, bez infrastruktury, a nawet zasięgu internetowego i telefonicznego! (dla bezpieczeństwa dysponujemy telefonem satelitarnym, współpracujemy z miejscowymi służbami bezpieczeństwa i pasterzami). O wszystko na miejscu zadba nasza ekipa, która ma już 5 lat doświadczenia w  organizacji takich wydarzeń na Zekari.

Przewodnik w ciągu całego pobytu przybliży Wam ten unikalny teren. Na miejscu gwarantujemy ciepłą wodę, prąd dla ładowania elektronicznych urządzeń, drewno do ogniska, ogrzewania i gotowania. Zostając na noc na Zekari nasza ekipa czuwa nad Waszm bezpieczeństwem i pilnuje kempingu przed dzikimi zwierzętami. Nasz kucharz przygotuje dla Was przepyszne regionalne dania. Nie zabraknie też wegetariańskich i wegańskich potraw. Wyobraźcie sobie tylko piknik na wysokości 2200 metrów! Zasmakujecie w regionalnej kulinarni i imeretyńskich win. Na szczególną uwagę zasługują tutejsze sery. Są to jedne z najlepszych serów w Gruzji –  “Zekari Sulguni” i „Imeretyński Ser” z którego robi się słynne na cały świat khaczapuri pochodzące właśnie z regionu Imereti.

Podczas tej niesamowitej wycieczki ugościmy Was po gruzińsku i pokażemy magiczną naturę w Imereti. Mamy tutaj ciekawe szlaki trekkingowe. Na miejscu sami zrozumiecie dlaczego Zekari to marzenie  podróżników.

Program Check in Zekari 2 dni

DZIEŃ I:

 • Start z Kutaisi o godzinie 9:30.
 • Zatrzymamy się przy czterogwiazdkowym Resorcie Sairme z mineralnymi wodami leczniczymi, których będziecie mogli skosztować. Chętne osoby będą mogły wybrać się tutaj na najdłuższy zip-line w Gruzji!
 • Po przerwie w Sairme w przeciągu około  godziny jazdy szutrową drogą otoczoną skałami oraz bogatą florą dojedziemy do „Czerwonej Polany”. Znajduję się ona na wysokości około 2000 m. Otwierają się stąd przepiękne widoki na pasma vańskich gór oraz wyłania się przed nami góra Didmaghali.
 • U podnóży góry Didmaghali zatrzymamy się w #Zekariwindow naszej turystycznej bazie kempingowej. Tutaj chętni mogą pochodzić po okolicy, odpocząć z niepowtarzalnym widokiem 360 stopni od Małego do Dużego Kaukazu. Wspólnie rozbijemy namioty, przygotujemy ognisko. Wraz z pasterzami ugościmy Was imeretyńskimi potrawami, winem i oczywiście serami z Zekari. Sami też będziecie mogli spróbować zrobić taki ser. Resztę dnia spędzimy na integracyjnej, gruzińskiej biesiadzie przy ognisku. Spać będziemy w namiotach (namiot można zabrać swój lub wypożyczyć u nas). W naszej bazie zapewniamy całe zaplecze kulinarne z naszym kucharzem na czele, ciepłą wodę, prysznic kempingowy, prąd do ładowania urządzeń elektronicznych, ochronę przed dzikimi zwierzętami.

DZIEŃ II:

 • Zjemy śniadanie na łonie natury, wypijemy kawę z cudownym widokiem. 
 • W zależności od pogody mamy do wyboru na ten dzień trzy trasy trekkingowe lub jeep tour do Przełęczy Zekari i najwyżej położonej wioski w regionie Imereti – Ivlita. Prowadzi do niej jedna z najstarszych dróg w Gruzji „Przełęcz Zekari”, która należała w części do Jedwabnego Szlaku. Przez te tereny przechodził Aleksander Macedoński, rzymski legion Pompejusza, Osmani, Persi oraz Mongołowie. Zawitamy u miejscowych pasterzy. Udamy się na krótki spacer z widokiem na obserwatoria w Abastumiani oraz na region Dżawachetii. Całą grupą przy śniadaniu wybierzemy wspólnie atrakcje na ten dzień.
 • Po trekkingu/jeep tourze wrócimy do bazy, gdzie zjemy przepyszne pstrągi prosto z ogniska. 
 • Po zachodzie słońca wyruszymy w drogę powrotną do Kutaisi.

Informacje:

 • Wyjazdy organizujemy od początku lipca do końca września.
 • Grupy od 4 do 6 osób zabierzemy samochodem terenowym, a od 7 do 15 osób busem #Kavzuka
 • Mówimy w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz na naszym ojczystym gruzińskim.
 • Wyjazdy organizujemy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
 • Nie ma możliwości samodzielnego przedłużenia pobytu na #Zekariwindow
 • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj nam znać wcześniej. Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością.

Cena zależy od liczby osób w grupie i indywidualnych ustaleń.

W celu konsultacji prosimy najpierw o telefon do nas +995 593 54 85 07, +48 505 236 650
(najlepiej przez Whatsapp)

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL