#Zekari Window -,,drzwi do nieba” w górach Imereti

#Zekari Window – “drzwi do nieba” w górach Imereti

ZekariWindow to baza kempingowa położna w wyjątkowym i unikalnym miejscu, zaledwie 80 km od miasta Kutaisi, w którym znajduje się lotnisko! Dokładnie przy skałach Kvasakdara, u podnóża góry Didmaghali (2580 m) mieści się nasze pole namiotowe i chatka. Wszystko to na alpejskich polanach na wysokości 2200 metrów!

Odkrywamy i poznajemy to miejsce już od ponad 6 lat. Wspólnie z mieszkającymi tutaj pasterzami wyznaczamy i badamy nowe szlaki. Rozwijamy i popularyzujemy te tereny w zrównoważony sposób. Zależy nam na zachowaniu naturalności tego miejsca, poszanowaniu przyrody i lokalnych tradycji. Nie spotkacie tutaj tłumów turystów. Zekari ma swoją specyfikę i wyjątkowy klimat. Wyprawy na ZekariWindow nie są też dla każdego. Nie ma tutaj standardowej łazienki itp. Jest natura, dzika przyroda, cisza poszukiwana przez niejednego z nas.

 

Widok na góry i bus Kavzuka na Zekariwindow

Nasz bus #Kavzuka w dordze na ZekawiWindow

Zdjęcie przedstawiające zachód słońca na Zekariwindow

Zachód słońca na ZekariWindow

W lato na tych terenach mieszkają pasterze, którzy wypasają swoje stada krów, a z ich mleka wytwarzają przepyszne sery – imeretyński oraz sulguni.

Możecie tutaj udać się wraz z miejscowym przewodnikiem na przyjemne trekkingi o różnym stopniu trudności, konną wyprawę, jeep tour z naszymi kierowcami, poćwiczyć jogę, czy po prostu delektować się widokami i cudownymi wschodami i zachodami słońca. One są tutaj naprawdę magiczne i wręcz hipnotyzujące!

W zimę leży tutaj około 2-3 metrów śniegu i utrzymuje się on bardzo długo. Te trasy nie są odśnieżane. Co z drugiej strony daje możliwość na świetne wyprawy skiturowe, czy z rakietami śnieżnymi.

Jedno jest pewne, zakochacie się w tym magicznym miejscu, jakim jest nasze ZekariWindow!
Uwaga: Sezon letni na Zekari trwa krótko, tylko od 01/07 do 30/09

Z nami i Ty możesz poczuć magię ZekariWindow! Wybierz swoją wyprawę:

zobacz ofertę

Wycieczka 1-dniowa Check in Zekari Window - “drzwi do nieba” w górach Imereti

LICZBA DNI: 1 | LICZBA OSÓB: 15 max | TYP: JEEP TOUR | TERMIN: od 1.07 do 30.09

zobacz ofertę

Zekari Safari

Przygoda marzeń w Gruzji. Alpejskie łąki w Imeretii pośrodku Małego i Wielkiego Kaukazu

LICZBA DNI: 2 | NOCLEGI:  1 | LICZBA OSÓB:  4 – 15 |
TERMIN: od 1.07 do 30.09

PL