4-6 dni

6 -15 osób

01.12.2022 - 01.04.2023

Zimowa wyprawa po magicznych okolicach Kutaisi

DZIEŃ I

Przylot do Kutaisi, zakwaterowanie w rodzinnym guesthouse Hostel Kutaisi by Kote (pokoje 2/3 osobowe z łazienką), odpoczynek. Zaczniemy przygotowania do imprezy, chętni będą mogli wspólnie z gospodynią Ruso przygotować przepyszne regionalne dania. Na stole nie zabraknie też domowego imeretyńskiego wina i czaczy (gruzińskiego mocnego alkoholu). Wieczorem rozpoczniemy wspólną gruzińską suprę z daniami podawanymi piętrowo. Będzie muzyka, a Tamada (gruziński wodzirej) będzie wznosił toasty, nie zabraknie też tych wypitych z rogu.

Zdjęcie przedstawiające stół pełen gruzińskim portaw

Gruzińska supra

Zdjęcie przedstawiające pomnik Ali i Nino w Batumi

Pomnik Ali i Nino w Batumi

Zima nie musi być szara i ponura! Zapraszamy do Gruzji! Czeka na Was gruzińska rodzina, tradycje, super rodzinna atmosfera. Ugościmy Was fantastycznymi gruzińskimi winami i regionalnymi daniami podawanymi piętrowo. Oczywiście będzie Tamada, toasty, dużo niespodzianek i świetnych wypraw po zimowej Gruzji!

DZIEŃ II

Zjemy późne śniadanie i wybierzemy się na spacer po antycznym mieście Kutaisi. Odwiedzimy słynny Zielony Bazar, katedrę Bagrati, zobaczymy fontannę Kolchidzką i przejdziemy się po Białym Moście. Popołudniu pojedziemy zregenerować się w dzikich siarkowych gorących źródłach. Wieczorem zjemy kolację w hostelu.

DZIEŃ III

Całodniowa wycieczka do Batumi. Po drodze zatrzymamy się na spacer po muzycznym parku. Zwiedzimy klimatyczną starówkę Batumi. Przejdziemy się po słynnej promenadzie, gdzie zobaczycie figurę Ali i Nino, wieżę z alfabetem gruzińskim, fontanny. Zjemy w lokalnej restauracji, poimprezujemy. Wieczorem zobaczymy jak niesamowicie oświetlone jest miasto. Do Kutaisi wrócimy na nocleg.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu wyruszymy do malowniczego regionu Racha. Po drodze zwiedzimy punkt widokowy o nazwie 9 Krzyży (na tyle na ile pozwoli droga), Jezioro Shaori, Monaster Nikortsminda z przepięknymi freskami.

W wiosce Bugeuli odwiedzimy winiarza u którego skosztujemy przepysznego półsłodkiego czerwonego wina Khvanchkara, które powstaje z 2 szczepów winogron Aleksandrouli i Mujuretuli. Te szczepy występują tylko w tej i sąsiednich wioskach. Przygotujemy nad jeziorem lub w innym klimatycznym miejscu piknik i szaszłyki na ognisku. Wieczorem wrócimy do Kutaisi.

DZIEŃ V

Po śniadaniu zabierzemy Was na zimowy jeep tour do Imeretyńskich gór! Pojedziemy powyżej resortu w Sairme, gdzie przygotujemy piknik i w magicznych okolicznościach przyrody będziemy wspólnie biesiadować.

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy resorcie Sairme, przy którym będziecie mogli skosztować leczniczych wód, pospacerować po malowniczej okolicy. Można też wybrać się tutaj na baseny termalne, masaże i inne zabiegi regenerujące.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Pożegnanie z uczestnikami wyjazdu. Transfer na lotnisko.

Zdjęcie przedstawiające widok na góty nad jeziorem

Region Lechkhumi

Informacje:

  • Polecamy zabrać dobre buty (najlepiej trekkingowe) – żeby poznać autentyczną Gruzję poza szlakiem trzeba będzie trochę pochodzić.
  • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj znam znać wcześniej.
    Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością
    .

 Cena zależy od liczby osób w grupie i indywidualnych ustaleń.

 

W celu konsultacji prosimy najpierw o telefon do nas +995 593 54 85 07, +48 505 236 650
(najlepiej przez Whatsapp)

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL