Zimowa wyprawa po magicznych okolicach Kutaisi

LICZBA dni:  4 – 6                     LICZBA osób: 6 – 15 osób                    termin: 01/12/2022 – 01/04/2023

LICZBA dni:  4 – 6
LICZBA OSÓB: 6 – 15 OSÓB
termin: 01/12/2022 – 01/04/2023

Zimowa wyprawa po magicznych okolicach Kutais

DZIEŃ I

Przylot do Kutaisi, zakwaterowanie w rodzinnym guesthouse Hostel Kutaisi by Kote (pokoje 2/3 osobowe z łazienką), odpoczynek. Zaczniemy przygotowania do imprezy, chętni będą mogli wspólnie z gospodynią Ruso przygotować przepyszne regionalne dania. Na stole nie zabraknie też domowego imeretyńskiego wina i czaczy (gruzińskiego mocnego alkoholu). Wieczorem rozpoczniemy wspólną gruzińską suprę z daniami podawanymi piętrowo. Będzie muzyka, a Tamada (gruziński wodzirej) będzie wznosił toasty, nie zabraknie też tych wypitych z rogu.

Zdjęcie przedstawiające stół pełen gruzińskim portaw

Gruzińska supra

Zdjęcie przedstawiające pomnik Ali i Nino w Batumi

Pomnik Ali i Nino w Batumi

Zima nie musi być szara i ponura! Zapraszamy do Gruzji! Czeka na Was gruzińska rodzina, tradycje, super rodzinna atmosfera. Ugościmy Was fantastycznymi gruzińskimi winami i regionalnymi daniami podawanymi piętrowo. Oczywiście będzie Tamada, toasty, dużo niespodzianek i świetnych wypraw po zimowej Gruzji!

DZIEŃ II

Zjemy późne śniadanie i wybierzemy się na spacer po antycznym mieście Kutaisi. Odwiedzimy słynny Zielony Bazar, katedrę Bagrati, zobaczymy fontannę Kolchidzką i przejdziemy się po Białym Moście. Popołudniu pojedziemy zregenerować się w dzikich siarkowych gorących źródłach. Wieczorem zjemy kolację w hostelu.

DZIEŃ III

Całodniowa wycieczka do Batumi. Po drodze zatrzymamy się na spacer po muzycznym parku. Zwiedzimy klimatyczną starówkę Batumi. Przejdziemy się po słynnej promenadzie, gdzie zobaczycie figurę Ali i Nino, wieżę z alfabetem gruzińskim, fontanny. Zjemy w lokalnej restauracji, poimprezujemy. Wieczorem zobaczymy jak niesamowicie oświetlone jest miasto. Do Kutaisi wrócimy na nocleg.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu wyruszymy do malowniczego regionu Racha. Po drodze zwiedzimy punkt widokowy o nazwie 9 Krzyży (na tyle na ile pozwoli droga), Jezioro Shaori, Monaster Nikortsminda z przepięknymi freskami.

W wiosce Bugeuli odwiedzimy winiarza u którego skosztujemy przepysznego półsłodkiego czerwonego wina Khvanchkara, które powstaje z 2 szczepów winogron Aleksandrouli i Mujuretuli. Te szczepy występują tylko w tej i sąsiednich wioskach. Przygotujemy nad jeziorem lub w innym klimatycznym miejscu piknik i szaszłyki na ognisku. Wieczorem wrócimy do Kutaisi.

DZIEŃ V

Po śniadaniu zabierzemy Was na zimowy jeep tour do Imeretyńskich gór! Pojedziemy powyżej resortu w Sairme, gdzie przygotujemy piknik i w magicznych okolicznościach przyrody będziemy wspólnie biesiadować.

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy resorcie Sairme, przy którym będziecie mogli skosztować leczniczych wód, pospacerować po malowniczej okolicy. Można też wybrać się tutaj na baseny termalne, masaże i inne zabiegi regenerujące.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Pożegnanie z uczestnikami wyjazdu. Transfer na lotnisko.

Zdjęcie przedstawiające widok na góty nad jeziorem

Region Lechkhumi

Informacje:

 • Polecamy zabrać dobre buty (najlepiej trekkingowe) – żeby poznać autentyczną Gruzję poza szlakiem trzeba będzie trochę pochodzić.
 • Jeśli jesteś wegetarianinem lub masz inne ograniczenia dietetyczne, o których powinniśmy wiedzieć – daj znam znać wcześniej.
  Dzięki temu posiłki będą naszą wspólną przyjemnością
  .

W cenie:

 • Transfery z i na lotnisko

 • Impreza z mnóstwem regionalnych dań, domowym winem i chacha w Hostel Kutaisi By Kote.

 • Noclegi i śniadania, kolacja, pikniki

 • Opieka polskojęzycznego przewodnika

 • Wycieczka na dzikie gorące źródła

 • Wycieczka całodniowa do Batumi

 • Wycieczka do regionu Racha z piknikiem

 • Wycieczka do Sairme z piknikiem

Cena nie zaweira:

 • Biletów lotniczych

 • Ubezpieczenia

 • Obiadokolacji 3 dnia

Jeżeli zainteresowała Cię ta wyprawa napisz do nas i zarezerwuj swój indywidualnąy termin wycieczki!

Więcej migawek z naszych wypraw:

PL