Zugdidi, Tama Enguri, Mestia

Zugdidi

 

Pałac Dadiani i urządony w pobliżu park, jest chyba najciekawszym miejscem w Zugdidi. Należał on do słynnej megrelskiej dynastii Dadianich. Znany jest także jako Pałac Królowej, zbudowany w  1873 roku na miejsce nieistniejącego już Pałacu Davida Dadiani. Dzisiaj jest to muzeum. Odwiedzający może zobaczyć w nim zbiory biblioteczne, meble, zestawy porcelany i bogate wnętrza  domu rodziny. W muzeum można znaleźć także portrety i obrazy poświęcone Napoleonowi I, a także jego pośmiertną, brązową maskę, wykonaną w 1833 roku.

Tama Enguri

 

Tama Enguri to jedna z najwyższych na świecie tam łukowych (ukończona w 1980 roku). Znajduje się w zachodniej Gruzji na rzece Enguri, niedaleko miejsca gdzie rzeka wypływa z Gór Kaukazu, płynąc w kierunku Morza Czarnego. Tama ma wysokość 272 metrów a w najszerszym miejscu jest długa na 680 metrów. Hydrolektrownia zbudowana na tamie ma moc 1300 megawatów.

Mestia

 

Mestia to największe miasto prowincji Swanetia. W Mesti przeważa typowa Swanecka zabudowa z budynkami obronnymi składającymi się z baszty, sąsiadującego z nią domu i pozostałych budynków gospodarczych otoczonych murem obronnym. Znajduje się tu wiele średniowiecznych budynków – fortec i kościołów – wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z niewielu miejsc, które pomimo tego, że było atakowane wiele razy, nigdy nie zostało podbite przez inny naród. W Mesti można spróbować typowej, regionalnej odmiany Khachapuri zwanej Kupdari. W celu podziwiania pięknych widoków na góry Kaukazu warto wiechać kolejką linową na taras widokowy.

Cena

 

100 € za samochód. Zawiera wynagrodzenie kierowcy oraz koszt paliwa. Maksymalnie 4 osoby w samochodzie.

Dodatkowe informacje

 

Dokładny plan i możliwości na trasie, oraz konkretny opis wysyłamy po kontakcie z nami: toursbykote@gmail.com

Wymagamy 20% zaliczki.

Przy rezerwacji kolejnego wyjazdu z nami oferujemy zniżkę.

Zapytaj o organizację w pasującym Tobie terminie

Nasz Instagram

 
This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Znajdź nas

Tours by Kote © 2021. All Rights Reserved.